1 Mart'ta Okullar Açılacak mı?

MEB’in verdiği bilgilere göre 1 Mart’ta liselerde yüz yüze eğitim başlayacak sizin düşünceleriniz nedir?

Başlayacak deniyor ama bunu belirleyecek tek bir şey var o da virüsün seyri. Eğer Allah korusun artmaya devam ederse vaka sayıları , tekrar ertelenir.

Hep açılacak diyorlar ama çoğunlukla erteliyorlar. Umarım bu sefer açılır da çocuklar yüz yüze eğitim görür çünkü online eğitimde bir şey anlamıyorlar.

Ben yine açılacağını sanmıyorum. Zaten sürekli erteliyorlar. Açılırsa vaka sayıları yine artış gösterdiği için de yine kapatacaklardır. Bir kere denediler olması maalesef.

bence bu sefer iş ciddiye bindi. cidden açılacak gibi. yani 10 gün falan kaldı ve hala ertelenme söz konusu dğeil. yandık baya. sınavla açılışı yapıyorlar. baya kötü ollacak önümüzdeki haftalar. yani virüs artarsa okul açılmayacak. bu süreçte de virüse tutunuyoruz resmen okullar açılmasın diye ama böyle de olmuyor ki. cidden gençliğimizi yaşatmadı bu eğitim sistemi.

Ben bu sefer açılacağını düşünüyorum. En azından 8 ve 12.sınıflar için durum gerçekten çok ciddi. Belki diğer sınıflar kademeli de açılmayabilir. Ama 8 ve 12ler her türlü açılmalı.

BENCE YANLIŞ KARAR BU DÖNEMİ ES GEÇİP ERTESİ DÖNEM BAŞLATMALARI LAZIMDI.

Umarım açılmaz ya da sadece 8.sınıflar ve 12’ler açık olur ama bu bile çok riskli. Hata olur açılırsa.

Artık her kafadan bir ses çıkıyor okulların açılmasına direkt virüsün o zamana kadar etkisi karar verecek bu gidişle

Açılacaksa açılsın açılmayacaksa da daha fazla oyalamasınlar bizi yeter artık . Özel okullar dershaneler açık ama devlet okullarını çocuk oyuncağına çevirdiler .

Milli Eğitim Bakanlığı‘nın son açıklaması budur. Bence de yanlış karar. Mart’tan sonra geriye 3 ay kalıyor zaten. Bu yılı da es geçmeleri doğru olurdu.

">

Bence hiç umutlanmıyalım açılaçağını hiç sanmıyorum çünkü daha birkaç gün önçe çocuklara tablet dağıtımı yapıldı buda uzaktan eğitime işaret ediyoreğitim çoküşte resmen

Bence de artık açılmalıydı zaten. Uludağ açıkken okulların kapalı olması mantıksız.

Yanlış yapıyorlar. Okulları açıp vakalar yeniden artacak. Uludağ kayak merkezini açıyorlar. Restoranlar kapatılıyor. Ne yapmaya çalıştıklarını anlamış değilim.

Açılması çok saçma olur.Vaka sayılarını azaltmaya çalışırken okulların açılması saçma olur.

Bizim ülkede artık okullar açıldı, ama virüs nedeniyle bazıları yeniden kapatılıyor :frowning:

böyleyse eğer o zaman hafta sonu yasakları da kalksın saçmalık resmen.

Açılmayacak , açılmamalıda. Pandeminin etkisi geçmiş değil daha ne olacağı tahmin edilemiyor.

bildiğim kadarıyla orta okullar ve liseler üniversitenin bazı bölümleri 1 mart itibariyle eğtime başlıyacak . benım şahsi fikrim üniversitelerin tamamının açılması .

Zaten bir sürü öğrencinin bir yıllık eğitim hayatı çöpe gitti. En azından bir dahaki döneme kadar açılmasının hiçbir faydası olmaz diye düşünüyorum. Eğer açılmazsa zaten büyük ihtimalle virüs azalmış olur ve bir dahaki dönem rahat bir şekilde açılır.