12. sınıflar nasıl ders çalışmalı?

 • 12. sınıflar nasıl ders çalışmalı? Hangi teknikleri uygulamalıdır?
 • 12. Sınıflar sakin ve ayrı bir ortam kendine seçmelidir, ders çalışma saatleri planlayarak ve her dersin ayrı bir saati belirleyerek çalışmalıdır. Haftada iki defa deneme sınavlarından geçmelidir.
 • Belirli şekilde düzenli saatli programla çalışırlarsa daha iyi olur hem daha hızlı ilerlemeler olur

  12. Sınıflar artık son seneleri işi ciddiye almalı sakin sesiz bir ortamda kendini vererek çalışmalı

  24 saatin 24 saati hiç durmadan ders çalışmaları lazım 12. Sınıfların :face_with_monocle::joy: her zaman ki düzenleri neyse o düzenin saatini artırarak çalışmalarına biraz daha yoğunluk vermeleri gerekmekte bence.

  12. Sınıflar üniversite sınavına girecekleri için düzenli bir ders çalışma programı yapmaları gerekir . 9. Sınıftan itibaren olan konuları temelden tekrar gözden geçirmelidir .

  Bir sonraki yıl girecekleri sınava altyapı oluşturacak şekilde çalışmalıdır. Bir yıl ekstra hazırlanmak zaman kaybı olarak görülse de genel olarak; bunu üniversitede gitmek için gidilen bölümlerde okumaya başladığınızda anlarsınız. Oturup programlı ve tamamen öğrenme üzerine çalışmalısınız. İstediğiniz bölüm gelmezse ısrar etmeyin bir yere gitmek için. Siz seneye yapılacak olan sınavda rakipleriniz 5 adım önünde olacaksınız bu yıl yaptığınız çalışmadan dolayı

  12. Sınıflar sosyal medyalarını dondurmalı öncelikle. Konuları öğrenmeli ve bol bol test ve özellikle deneme çözmeliler. Zaman kavramı çok önemli bu yüzden okul ve dershane derslerine gerek görmedikleri durumlarda girmemelerini öneririm. Bunun yerine anlamadıkları konular hakkında internetten ya da birebir olarak ders alabilirler. Türkiye geneli denemelere mutlaka girip sıralamalarına dikkat etsinler. Ancak bunun sınav sıralaması olarak görmesinler. Sınavda 200. Olan ben sınavda 14 bin yapmıştım. Başka bir arkadaş 60 bininci olup gerçekte 30 bin yaptı. Bunlar değişebilir elbette.Ayrıyeten apoteminin endemik yayınlarının 3 4 5 ve karakökün matamatik ve fen denemelerini ayrı ayrı almalarını şiddetle tavsiye ederim

  Planlı bir şekilde bol bol test çözerek ve konu tekrarlarıyla kendisini sınava hazırlamalıdır.

  Gelecekleri ders çalışmaya bağlı olduğuna göre tüm öğrencilerin belirli bir düzenle ders çalışmaları gerekmektedir.

  yazarak ve bol bol tekrar ederek çalışmalı, hergün farklı bir dersin tekrarını yapıp soru çözmeli.

  Planli olmalilar ve bence sosyal medyadan uzak durmalilar çünkü zaman kaybina neden olabilir.

  1 2 saat ders çalışmak yeterli olcaktır ama odaklanarak yapması lazım

  İlk başta program yapmalılar kendilerine ona ayak uydurmak için gayret içinde bulunmamalılar yani bir düzene oturtmalılar .

  Ders programı hazırlanmalı ve düzenli olarak uyulmalı. Konu çalışmasından sonra testler çözülmeli. Anlamadığı testleri işaretlemeli ve bilen birilerine sorulup atlanmamalı. Test kendi seviyesine uygun çözmeli ve zamanla zorlaştırmalı.

  Kendimden örnek vermek gerekirse, düzenli ve sürekli olarak çalışmalıyız. Program yapmak zorunda değiliz ama tercihe bağlı program yapmak tabii ki.

  Mutlaka bazı şeyleri planlamalılar bu çok önemlidir

  Düzenli bir plan yapmalılar. Haftada en az bir kez deneme sınavı olmalılar. Sosyal medyadan uzak durmaları dikkatlerinin dağılmaması için faydalıdır. Bol test çözmeli ve konu tekrarı yapmalılar.

  Düzenli ve planlı çalışmalıdır. Her gün önce konu tekrarı yapıp daha sonrasında bol bol soru çözmelidir.

  Stres, kaygı vd. varsa öncelikle bunlardan kurtulmak için araştırmalar yapmalısınız. Ardından daha kolay ilerlenir. Seçmek istediğiniz mesleğe & üniversiteye yönelik ön araştırmanızı tamamlamanız daha kolay konsantre olmanızı ve istekle çalışmanızı kolaylaştıracaktır. Soruları hızlı çözüyorsanız birkaç adım öndesiniz demektir. Sistemin temel prensibi budur. Yavaşsanız bol bol soru çözerek hızlanmalısınız. Mümkünse arkadaşlarınızla sık sık yardımlaşın, faydasını görürsünüz.

  İlk sene hedefinizi yakalayamazsanız üzülmeyin (Umarım maddi sıkıntılar yaşamıyorsunuzdur.). Tekrar deneyin. Yapacağınız seçimin, hayatınızı etkileyecek çok önemli kararlardan biri olacağını unutmayın.