14 Şubat Sevgililer Günü para tuzağı mı?

14 Şubat tarihini kimisi para tuzağı olarak görürken, kimisi olması gereken bir gün olduğunu savunuyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sadece sevgililer günü para tuzağı değil , bir sürü özel gün var. Bir günde olsa insanın hediye alarak mutlu olması güzel bir şey.

Aynen öyle bencede.Çünkü o gün insanların çok fazla alışveriş yapacaklarını bildikleri için fiyatı yükseltiyorlar ve bi şekilde insanları kandırıp satıyorlar.Özellikle bu günlerde hediye almam…

364 gün boyunca hiç eşine yada sevgilisine hediye almayanlar için,bence 14 şubat önemli.En azından tabi,fiyatları kat be kat arttırmayan sokak satıcılarından bir tane gül alınabilinir.Hem iş yapamayan esnaf sevinir,hemde yıl boyunca hediye alamayanlar sevinir.Sadece 14 şubat için fiyatları arttırılan,alındığında kullanılmayacak sadece gösterişli diye alınan hediyeler bencede para tuzağı.

Para tuzağı ya da değil. İnsanların mutlu olduğu bu tür günlerin çoğalması hepimizin faydasınadır

Para tuzağı kurmak amacıyla ortaya çıkmış bir gün değil ancak kapitalist sistem para tuzağı olarak kullanıyor. Aldığınız ve size alınan hediyelerin maddiyatına önem vermezseniz bu tuzağa düşmemiş olursunuz.

kapitalizmin oyunları bunlar para harcatmak insan sevdiği için hergün özel bir gündür

Para tuzağı olmasa da o gün ekonomi biraz daha fazla canlanıyor diyebiliriz .

Ekonomik para tuzağı, insanları psikolojik olarak etkiliyorlar ve neticede de insanlar para harcıyor.

olması gereken gün diye bir şey yoktur sevgiliniz ile her gününüz özeldir ve illa 14 şubatta hediye alınacak dışarıda romantık bir şekılde yemek yenmesi şart değildir bu sadece insanları etkisi altına almaktır normal bir günde de hediye alır verebilirsiniz o güne özel sevginiz daha mı çok artıyor sanki sadece tuzak

Evet bence para tuzağı. İnsan ne zaman hediye almak isterse o zaman almalı. Günü var diye kimse almak zorunda olmamalı.

Önemli bir gün ama para tuzağına çeviren birçok yer var maalesef. Onlar öyle yapıyor diye de kutlamayalım mı yani :grinning:

Piyasada bu özel gün dolayısıyla bir hareketlenme söz konusu ve malum fiyatlar pahalı herkesin ona göre bütçesi var.İnsanların bir günü değil aslında her günü sevgililer günü olmalıdır ve insan sevdiğini bir gün değil her gün aynı sevgiyle sevmelidir.

Anlamlı bir hediye aldıktan sonra parası çok önemli değil hem tuzağa düşmemiş olunur hem de ince düşünülmüş önemli bir mutluluktur.

Bence kesinlikle para tuzağıdır insan sevdiği kişiyi bir gün değil her gün sever sevgililer gününde insan bir şey yapma zorunluluğu hissediyor ve bilerek fiyatları yükselttikleri için yapamıyor bazen. Bu özel gün stresi yiyip bitiriyor insanı

Bence özel gün diye bir şey yoktur hepsi insanların uydurması kişi seviyorsa herhangi bir zaman sürpriz yapabilir, hediye alabilir hatta hiç beklenmedik zamanda alınacak hediye insanı çok mutlu eder her ne kadar kimse bize bu sürprizi yapmadıysa da yapan vardır illaki ekonomi canlansın diye icat edilen bir gün sevgililer günü :slight_smile:

Evet bence para tuzağı sevgililer günü çok saçma olmaması gereken bir gün bence .

insanIar fiyat yükseltip indirim var gibi gösteriyorlar. Hediye alan insanlar da bunu indirim olarak algılıyor. Zarara uğrayıp kar elde ettiğini sanıyorlar. Ayrıca sevgilinle berabersen sana her gün sevgililer günü :ok_hand:

bence para tuzagi

Benim bildiğim birtek sevgili var oda cenabı Allah ve onun elçisi HZ Muhammed sav peygamber efendimiz dir onun dışındaki aşkta sevgide boştur ama 14 Şubat tamamıyla gevurlarin uydurduğu yılbaşı bilmem ne bayramı gibi dini gunlerimixi unutturacak bu unutturmaya çalışacak saçma sapan şeyler niye bir gün sevgili günü olsun ki insan sevdikden sonra her gün sevgililer günü