18 yaşından küçük çocukların sevgilisi olmasının olumlu ve olumsuz sonuçları nelerdir?

18 yaşından küçük çocukların sevgilisi olmasının olumlu ve olumsuz sonuçları nelerdir? Sizce doğru mudur?

Öncelikle daha yaşıt olarak küçük oldukları için aşk denen kavramı yanlış anlayarak büyüyorlar. Ayrıca sevgi kavramı bu ilişkiler bittiği zaman bu çocukta daha o yaşta kötü duygular uyandırıyor. Anne ve babaya yalan söyleme eğilimi de bu oranla büyüyor tabiki. Bunlar olumsuz tabiki olumlu yanı ise hayata sevgi olayının yalan olduğunu erken anlıyorsun.

Sevgilisi olması iyi birşeydir. En azından hayatının merkezine aşk koyma olasılığını düşürür. Toplum açısından baktığımızda yanlış birşey olmasına rağmen ilerleyen yaşlarda kötü sonuçlara neden olduğunu gözlemlemekteyiz.

18 yaşındaki bir çocuğun pekala yakınlık duyduğu bir arkadaşı olabilir görüşündeyim fakat henüz kişisel gelişimini tamamlamamış bir gencin bu birlikteliği, aile gözetiminde ve bilgisi dahilinde olmalı.

Gencin öğrenim gördüğünü hatta sınavlara hazırlandığını varsayarsak, bu durum öğrencinin çalışma düzenine pek de olumlu yönde etki etmeyeceğinden; iki arkadaşın da görüşmesi sınırlandırılabilir bir müddet için.

İki genç arasında yaş bakımından uyum varsa, aileler bu durumdan haberdarsa ve çocukların psikolojik durumları kalpsel yakınlığa elverişli ise herhangi bir sorun olmaz, aksine değer vermek ve görmek konusunda kişisel gelişime artı katar fakat dediğim gibi, psikolojik durum önemli. Kimi genç, farklı etkenlere bağlı olarak yakınlık duygusunu farklı anlamlandırabilir ve istenmeyen; ciddi sorunlar meydana gelebilir bu durumda. Bu sebeple önce değer vermenin ve değer görmenin sınırlarını kavrayabilecek yeterlikte olmaları gerekir. Sonrasında ailelerin bilgisi dahilinde görüşülebilir elbette.

Not: 18 yaş altı, çocuk sayıldığından onların sevgili olmalarını doğru bulmuyorum. Yukarıda değindiğim konuları 18 yaş için geçerli buluyorum yalnızca.

öncelikle küçük olduklari için aşkın ne oldugunun farkında değillerdir oyuncak sanıyorlar bu aşkı ama ilerde yasayaklari çok şeyler var benim düşüncem bu

Ergenlik psikolojisini atlatamamış olmak ve gelecek planları ertelemek gibi nedenlerden ötürü on sekiz yaş altının sevgili dönemi için uygun olmadığı inancından dolayı böyle düşünülür.Pek doğru bulmuyorum bazen.Çünkü sorumluluk bilinci varsa eğer hem ilişkiyi hemde dersleri aktarmadan ilerleme katedililebilir.Ya da aynı üniversiteyi kazanıp birlikte okuyabilmek için ikisine de motivasyon olabilir.

18 yaşından küçükler henüz yetişkin bir birey olmadığı için yani çocuk oldukları için sevgiden aşktan tam birşey anlamazlar. Onlar aşka birisiyle oynamak zevkli bir oyun gibi zannederler. Halbuki aşık olmak kalbinin yarısını ona vermektir. Onunla aynı duyguları paylaşmaktır. Onunla sevinip onunla üzülmektir. Bu çocuklar ne anlar aşktan sevmekten…

Benim kardeşim de 14 yaşında, kız arkadaşı var. Çok sevdiğini vesaire söylüyor fakat başına geleceklerden habersiz. 18 yaş altı olanların ilişkisi olamaz. Mantıklı, olgun düşünebilecek yaşta değiller. Henüz ergenliğin doruklarında gezerken bence farklı alanlara yönelmeleri gerekir. Kız arkadaş/erkek arkadaş olma çabası yerine özellikle eğitim, dil konusunda güzel adımlar atmalılar. 18 yaş üstü olgun insanların bile ilişki yürütemediği bir devirde kesinlikle çocukların ilişkisinin olmasını doğru bulmuyorum.