20 hayvan zehirli salamla öldürüldü!

İstanbul’da bel bölgesinden kablo ile direğe bağlanmış olan köpek ölü olarak bulundu. Bir başka vakaya ise Antalya’da rastlandı. Vatandaşların beslediği 15’in üzerinde kedi ve 3 tavuk, kendilerine verilen zehirli salam ile öldürüldü.

Hayvanların insanlara ne zararı varda bunları yapıyorlar anlamıyorum. Acilen hayvan cinayetlerine ağır cezalar gelmeli.Siz ne düşünüyorsunuz?

caniler ne isdedin hayvanlardan


Hayvanların da bir canı var onlar size nasıl bir zarar veriyor olabilir ki böyle vahşice onları öldürebiliyorsunuz.

Ah şu kara caniler.Bunlara idam gelmeli ne istediniz o masum hayvanlardan hiç mi Allah korkusu yok sizde

Bu dünyaya gelmiş en tehlikeli yaratık insandır. Sürekli çevresine zarar vermekte değiştirmektedir. Bir örneği de bu masum canları almaları. Allah ıslah etsin tez vakitte.

En yakın zamanda hayvanları koruma kanunu çıkmalı , sanki hayvanların canı yokmuş gibi davranan caniler yüzünden bu üzüntüyü çekmek zorunda mıyız ?

Neden bunlara göz yumuluyor neden sessiz kalınıyor gerçekten anlamıyorum. Bu insanlar nasıl bir kafa yaşıyor bu tehlikeli insanları neden yetkililer görmüyor aklım almıyor.

İnsan olmaktan utandırıyorsunuz insanı. Dilsiz canlılar onlar, Allahın sessiz kulları. Gücü size yetmiyor, dişi size geçmiyor diye ne bu zulüm.

hayvanlar bile insanlardan daha vicdanlı bu ülkede hiç bir şey yapmayan masum canlılara artık zarar gelmesin

Bu sıralar hayvanlara eziyet,öldürmek çok arttı.Bunun önüne geçmemiz lazım gereken yasalar,cezalar neyse çıksın da rahat edelim bizlerde.

Umarım can çekişerek ölür bu insanlar umarım en büyük cezaları alırlar. İnsan öldürmenin cezası ne ise hayvan öldürmenin de cezası o olmalıdır. Sonuçta ikisi de can biri birinden daha değerli denilemez ve denilmemelidir. Hoş insan öldürmenin de cezası caydırıcı bir ceza asla değildir. Bu adaletin bir an önce değişmesi yani düzelmesi gerekir.

yani bi insan hayvanlardan ne isterki o hayvanın sana ne zararı vardı da zehirledin insanlık çok kötü yerelere gidiyo gerçekten ALLAH sonumuzu hayır etsin inşallah…

İnsan. Dünya’nın içine edip yaşanmaz hale getirdiği yetmiyormuş gibi hayvanları kıskanıp onları öldürüyor.

Her gün buna benzer haberler duyuyoruz ve bunu belediyelerin yaptığını söylüyorlar.

İnsanlar artık çok acımasız ve vicdansız umarım hayvanlara bunları yapanlar en ağır cezalar verilir.

çünkü insanlar birilerine kötülük yapınca çok güzel bir şey yapmış gibi övünüyorlar. duygusuz ve vicdansız insanların sadece gücünün yettiği canlılara zarar vermesi bu yüzdendir. kötülükle besleniyorlar ne yazık ki ve cezasının ağır olmaması bunu devam ettirip süreklileştiriyor. bunun önüne geçilmelidir. son zamanda kadın şiddetleri için uygulamalar yapıldı ve kadınlar şiddet anında acil polis çağırabiliyor. ya da böyle bir uygulama olmasa bile herhangi birinden yardım istemek için fırsatı bulunabilir. karşısındakine zarar verecek eylemde bulunabilir. fakat hayvanlar tamamen savunmasızlar. şiddet gören her hayvan içinde bir şeyler yapılsın o halde. ya da onlara zarar verenlere en ağır ceza verilsin. hayvanların bizim dostumuz olması gerekirken bizim onlara işkence çektirmemiz, en büyük nankörlük değil mi? oysa onların hep saldırdığını söylerler. aksine bir hayvanın önünde başınıza bir şey gelse haddinden fazla bağırarak diğer insanları yanınıza toplayabilirler. hatta geçenlerde haberde gördüm. tacize uğrayan kız çocuğuna köpek yardım etmiş. adama saldırmış. bazen hayatımızı dahi kurtarıyorlar ama biz sadece zarar veriyoruz. bizleri hak etmiyorlar gerçekten.

Kara vicdanlı insanlar kadar tehlikeli başka canlı var mı acaba şu dünyada?

İnsan cinayetlerinin yanına bir de masumca yaşamaya çalışan hayvan cinayetleri de eklenir oldu ya pes artık! Allah’ın belaları! Dur demek lazım artık bunlara.


Hayvanlarda canlıdır ve canına zarar vermek de bir insana öldürmekten farklı değildir bir an önce ciddi bir şekil de cezalandırılmaları gerekiyor .

Hayvanlar için bir kanunlar yasası çıkmalı ve bu kanunda ki cezalar kesinlikle para cezası olmamalı ve paraya dönüştürülmemelidir. Gerekli uygunluktaki cezalara af verilmemelidir. Bizim haklarımızın olduğu gibi onlarında hakka ihtiyacı var ve bu hakkı kesinlikle savunmalıyız.