2019 Yks en düşük taban puanları açıklandı(Ek tercih)

Yks 2019 iki yıllık ve dört yıllık üniversite bölümlerinin taban puanları ÖSYM sitesinde mevcut.
Boş kalan kontenjanlara bakabilir ek tercih yapabilirsiniz.

Ek tercih yapacaklara hayırlı olsun. İnşallah herkes dilediği bölüme yerleşir.

Maalesef üniversite yerleştirme sonuçlarına baktım da durum çok kötü. Başarılar çok düşük. Bir de bunun üzerine okul bittiğinde gençlerin iş bulamayacaklarını da hesaba katarsak durum daha da vahim hale geliyor. Bakıyoruz dünyanın en saygın üniversiteleri arasına sadece Ortadoğu Teknik Üniversitesi girebilmiş. Umarım üniversite eğitimi tekrar şekillendirilir ve gerek ülkeye verimli gerekse gençlere istihdam noktasında daha faydalı hale gelir. Yoksa gerçekten işsizlik rakamını düşürmekten başka bir işe yaramıyor hale geldi özellikle son yıllarda.

Hayırlısı olsun. İnşallah herkes istediği bölümü kazanır.

O tercihlerin açıklandığı anı bir ben bir de allah biliyorum . Allah yerleşemeyen herkesin yardımcısı olsun .

Yani yks sistemi sayesinde herkes söz 4 yıllık okuyor ek tercihe kalıyorsalar bir sorun var demektir, herkese hayırlı uğurlu olsun.

İlk sistemi sayesinde yerleşemeyen herkese yine de başarılar diliyorum bu sene yine çok çalışacaksın

Sınavlarda ek yerleştirme öğrenciler için her zaman iyi olur, çünkü öğrencinin puan veya sıralamasına göre okul gelmediğinde veya öğrencinin istemediği bölüm gelip bir daha tercih etmesi için güzel bir seçenektir. Ek yerleştirmede tercih yapacak öğrencilere şimdiden başarılar.

2019 YKS tercih sonuçları açıklandı ve geçen seneye göre üniversiteye yerleşmemesi oranı daha da arttı. Boş kontenjanlar hemen hemen doldu . Çok az bir kontenjan kaldı. Bu ek yerleştirmeler her ne kadar yapılsa da sanmıyorum ki kişiler istedikleri bölümlere yerleşemezler.

Ek tercih, yerleşme sonuçlarına göre herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen öğrencilerin yeniden tercih yaparak yerleşme şanslarını aramalaridir.

İnşallah Allah herkesin gönlüne göre verir. Üniversite hayatı bambaşka her türlü insanı var iyi bir deneyim tecrübe kazandırır.

Bu ek tercihe bende katılacağım fakat kontenjan sayısının bu kadar düşmesini beklemiyordum inşallah bu sene girerim ve kimse açıkta kalmaz.

Herkesin hayalini kurduğu bölümü kolaylıkla kazanıp okuyabilmesi dileğiyle, herkese başarılar,şansınız bol olsun.

Tercih yalanların haklarında hayırlısı olur inşallah. Umarım istedikleri bölüm gelir.

Bu sene geçen seneye göre daha iyi sonuçlar duydum gençlerimizden. Emekleri boşa çıkmasın.