21. yüzyıl lider girişimcisinin temel özellikleri neler olmalı?

• 21. yy sizce bir liderde bulunması gereken vasıflar nelerdir?
  • Global bir dünyada yaşıyoruz. Dünyada sınır dediğimiz kavram ortadan kalkmış durumda. Böyle bir yüzyılda bir girişimci sadece içinde bulunduğu pazarı değil dünya pazarını takip edebilmeli. Dünyada olan yeniliklere kendini adapte edebilmeli.

girişimci liderin temel özellikleri çoktur.Dünyadaki çoğu şeyden bilgisi olması lazım.

Sadece kısıtlı bir gruba hitap etmek yerine çeşitli gruplara hitap etmeyi hedeflemelidir. Teknolojiyi sonuna kadar kullanıp, dijitaj yeniliklere ayak uydurmalıdır.

Lider kavramı ülkemizde yanlış algılanıyor şu sıralar. Bir lider her türden insanı bir çatı altında buluşturup en doğru kararı bulandır. Atatürk gibi olmalı bir lider her şeyin en yenisini araştırıp bulup ülkemize uygulamalı.

Hangi yüzyılda olursa olsun geleceği görebilen ,kaliteli, çalışkan en önemlisi ahlaki açıdan ileri kaliteli bir insan olmalı.Iyi eğitim almış ,kendini yetiştirmiş ,vicdan sahipli bir karakter olmalı.Hayattaki hiç bir noktayı es geçmemeli ,bilim ,sanat ,teknoloji, adalet ,eğitim ,sağlık ve bunun gibi nice toplumun varlığını sağlayan konulara önem verip hassasiyet göstermeli.

karşıdaki insanın sorunlarını dinlemeli ve yardımcı olmalıdır . güler yüzlü olmalıdr konu hakkında bir çok bilgisi olmalıdır

1.Dünyada olan biten gelişmelere adapte olmalı.
    2.Teknolojiye ayak uydurmalı
    3.Özünü kaybetmemeli,kültürüne sahip çıkmalı
    5.Bütün kesime hitap etmeli

Çağa ayak uydurmalı. Pratik olmalı. Ben değil biz diyebilmeli. Akıllı ve kurnaz olmalıdır. Kendine has da olsa bir fazileti ve erdemi olması gerektiğini düşünüyorum.

Teknolojik donanımı yüksek olmalıdır. Kod yazılım gibi öğeleri adı soyadı gibi bilmelidir.