23 Nisan diyince aklına ne geliyor?

Bizim için çok ama çok önemli tarihler var ya onlarsan biri 23 Nisan peki 23 Nisan diyince seni aklına ne geliyor?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramıdır. Bir tek Türkiye, Kosova ve Kuzey Kıbrıs’ta resmi olarak kutlanır. O gün Türk ulusunun egemenliğini ilan ettiği gündür. 23 Nisan şenliklerinde çocuklar arasındaki kardeşlik ve sevgi bağları daha da yoğunlaşır ve gelişiyor. Dün haberlerde gördük ki bu bayramı da çocuklara çok gören ve onu da zehir eden insanlar çıkıyor.

Benim aklıma çocukluğum geliyor :joy: dört gözle 23 Nisanı beklerdik ya ne günlerdi öyle :relaxed:

23 nisan deyince aklıma sadece çocuklar geliyor. Çünkü onların günü onların bayramı heryerde çocuk cıvıltıları harika bi gün.

23 Nisan denilince akla ilk çocuklar geliyor çünkü bu Bir çocuk Bayramı 23 Nisan Neşe doluyor insan bugün 23 Nisan toplandı bütün

Dünya ‘da çocuklara bayram armağan edilen tek ülke Türkiye.Yüce önder Atatürk bunu Türk çocuklarına armağan etmiş ve zamanla bütün dünyaya yayılmıştır.Ben çevreme baktığımda her gün her an Atatürk’ ün ne kadar büyük ne kadar başka bir insan olduğunu görüyorum.bu milli bayram ve özel günlerde , birlik ve beraberlik içindeyken daha da anlam kazanıyor.

Çocukların bayramı oyunları heyecanı geliyor aklıma hey gidi hey bizde oynardık mutlu olurduk ne günlerdi davullarla folklör oynardık heyecan bir o kadar artardı

23 Nisan, Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiğin nice güzel bayramdır. Aklıma küçük çocukların eğlenmesi, aylardır hazırladıkları oyunları ailelerine sunmaları, pamuk şeker ve sevdikleri bir çok aktiviteyi yaptıkları gün geliyor.

Benim aklıma ilk gelen küçükken bizi stadyuma götürürlerdi. Orda eğlenirdik, şiirler okunur , yürüyüşler yapılırdı.

Benim aklıma eskiden kutlanan 23 Nisan bayramları geliyor. Herkesin sokaklarda cümbür cemaat kutladığı, çocuklar için her şeyin imkanlı olduğu günler.