25.08.2019 - Güncelleme Notları - Düzenlemeler ve Duyurular

Arkadaşlar, öncelikle 1,5 gün süren aksaklık için hepinizden özür dilerim.

Sitede yapılan yenilikler,

• Seviye Sistemi Eklendi. (Görsel Özellikli)
  • Görsel Düzenlemeler Yapıldı. (Kullanıcıların Çerçeveleri)
  • Kategorilere İkon Eklendi.
  • Anket Sistemi Eklendi. (Şuanlık sadece sohbet konusunda kullanabilirsiniz. Diğer kategorilerde sorulanlar onaylanmayacaktır.)
  • Kullanıcı Engelleme Sistemi Eklendi. (Cevaplarını görmek istemediğiniz kullanıcılar için kullanabilirsiniz.)
  • Toplu Mail Gönderme Eklendi.

• --------------

1 saat boyunca sunucu izlenecek. Sorun olması halinde tekrar düzenleme yapmak için eklentiler devre dışı bırakılabilir.

-------------- Bu güncellemelerin yanında, geçtiğimiz günlerde açtığım https://sorhadi.net/d/90508-site-ile-ilgili-duzenlemeler-ve-duzenleme-fikirleri konusu ile ilgili düzenlemeler,
    ----------------

Bir süreliğine;

• Bilgi soruları 7. cevaptan sonra kilitlenecek.
  • Yorum soruları 15 cevaptan sonra kilitlenecek.
  • Her hafta ödeme limiti en fazla 20 TL olacak. Fazla ödeme talimatı veren kişilerin 20 TL'den geri kalanı hesabına para geri aktarılacaktır.

• --------------

İlk 3 Cevap yarışması Pazartesi Akşam 23:00’da sonlanacaktır.

--------------

İstek ve önerilerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz arkadaşlar.
    İyi günler.

Güzelmiş hocam fakat benim yanlış 2 ödememi de iptal edin lütfen sıkıntıdan patliycam. O derece

Cevaplamada kısıtlama yok değil mi hocam?

@batinege#597164 Yok hocam.

Peki ödememi hemen iptal edermisiniz.

seviye nerde ben göremiyorum :roll_eyes:

Şuan için sadece bilgisayarlarda gözüküyor, mobil için düzenleme yapıyorum.

şey birde sürekli söylemiş olup kafanızı şişirmek istemiyorum ama önceden sorduğumuz sorular falan onay almamıştı onlara ne olacak :roll_eyes:

• Seviye sistemi aslında güzel fakat gerekliliği tartışılır. Yani statüler zaten bir nevi seviye gibi ama tabi ilerleyen dönemlerde alışırız mutlaka.
  • Kategorilerde ikonlara da alışmayı umuyorum. Bir kategoriye başlık açacağım zaman genelde renginden yola çıkıyordum. Aklıma yer etmiş hep renkler. O yüzden ikonlar biraz zorlayacak gibi bir süre beni. :)
  • Anket sisteminin eklenmesi çok iyi olmuş.
  • Kullanıcı engelleme olayını pek sevemedim. Yani tamam direk engellemek istediğim bir kullanıcı var ama mesela hatalı paylaşımlarına denk geliyorum, görüp de bildiremeyeceğim bu sefer. Yani negatif yönleri de var. Bir de bu engelleme hususunda yönetim ekibi ve üyeler arasında da engelleme durumu olacak mı? Ekibinize karşı engelleme olmamalı diye düşünüyorum ya da ekibiniz üyeleri engellememeli.
  • Toplu mail yollama hangi konularda olacak bilmiyorum ama en beğendiğim ve doğru bulduğum ikinci yenilik diyebilirim.
  • Sınırlamalar da ideal. İki taraf da mağdur olmaz. Bu arada, içeriklerimizde fotoğraf paylaşamıyoruz hocam, ona da bakabilir misiniz acaba?
  • Elinize, emeğinize sağlık hocam. Sürekli aktif olup kimseyi mağdur etmemek adına sistemle uğraştınız, bunun hepimiz farkındayız. Umarım siz de çabalarınızın karşılığını alırsınız reklamlarla, gelir yüksekliğiyle. :slight_smile:

Hocam görsel olarak güzel gözüktüğü için aktif ettim. Profile girmeden kim ne kadar zamandır burada ya da ne kadar çok cevap yazmış az da olsa bilgi veriyor. Sadece görsel amaçlı :slight_smile:
    Kullanıcılar yönetim ekibinden kimseyi engelleyemezler.
    Burada engelleme sistemi şu aslında hocam. O kullanıcının cevapları kapalı olarak geliyor. Yani siz isterseniz açıp okuyabiliyorsunuz yine :slight_smile: Tam anlamıyla engelleme denilemez de. Tahammül edemediğiniz kişiler varsa onun yazılarını direk kapatabilirsiniz yani.

Teşekkür ediyorum güzel düşünceleriniz için :slight_smile:

Böylesi daha isabetli ve kullanışlı olmuş teşekkür ederim.

Açıklamalarınız kulağa mantıklı ve güzel geliyor hocam.
    Cevaplarını ya da sorularını görmeye tahammül edemediğim bir kullanıcı var. O bakımdan engel benim çok işime yarar ama tabi belli değil. Yine de tahammülsüzlük açısından çok makul bir yenilik. :slight_smile:

O halde tüm geliştirmeler ve çalışmalarınız için hep destek tam destek. :slight_smile:

Hocam güncellemeler görsel olarak güzel olmuş.Emekleriniz umarım boşa gitmiyordur.Teşekkürler.

hocam makaleler kısmı neden görünmüyor? Makale kalktı mı?

Makale | SorHadi

Toplu mail yollama hangi konularda olacak bilmiyorum ama en beğendiğim ve doğru bulduğum ikinci yenilik diyebilirim.

Amacım sorun çıkarmak değil de sen de iki dakikada beni paragöz ilan ettin ben bi şey diyor muyum. Aylık 20 lira için mi koşturacam shsjdjsjjdjjs güldürme. İyimsersin kardeşim bilmediğin bir konuda bile iyi olmuş diyorsun.

Yarışmalar olabilir, güncellemeler olabilir, hatta bildirimler (gelen mesajlar, yorumlar vs) için olabilir. İlla sıralamak mı lazım! Tahminlerim var ama net olarak bilmiyorum neticede. Hangisi için olursa olsun toplu mail yollama mantıklı. Bir yarışma oluyor, kullanıcılar haberdar olmak istiyor, kaçırabiliyorlar. Bu iyimserlik değil, mantıklı açıdan ve kendi gözümden değerlendirdiğimde uygun buldum. Sen ne istiyorsun, “yönetici, siz zarar da etseniz bize iki cümlelik cevap için günlük 5 lira kazandıracak bir sistem ayarla” mı diyeyim?
    Hadi diyelim ben gereksiz şekilde iyimserim. Seni niye ilgilendiriyor. Bulaşma bana dedim sana kaç defa! Buyur eleştir, istediğini yap. Yeter artık ya, benim de sabrımın bir sınırı var. Yeter!!!

Sen ne istiyorsun, “yönetici, siz zarar da etseniz bize iki cümlelik cevap için günlük 5 lira kazandıracak bir sistem ayarla” mı diyeyim?

Hayır

Konu benim kazanmam ya da yöneticinin zarar etmesi değil. Kim ne kadar kazanıyorsa bana ne. Diyecek bir şey bulamıyorsun beni paragöz ilan ediyorsun. Kendini zeki sanıyorsun her seferinde benden büyük olduğunu vurguluyorsun. Bu kibir mi bilemedim. Belki de bu yüzden ismini tanrı ismi koymuşsundur. Bu arada eleştrilerimi boş gören gereksizler dediğim sen değildin. Üstüne alındıysana ne yapayım.

Sana ne de o yüzden mi sürekli kazançtan bahsedip duruyorsun? Doğru düzgün bir öneri sunsan da “fayda sağlamaya çalışıyor” desem keşke, kendimde haksızlık bulsam. Öyle olsa küçüğüm demem özür dilemesini de bilirim ama yok sende o algı ve anlayış kusura bakma. Kendimi zeki sandığım yok. Kibir kavramının yakınından dahi geçmiyorum ama tabi kimseye inandırmak zorunda da değilim kendimi. Kullanıcı adımın anlamını araştıracak kadar yerleşik bir algı oluşturmuşsam sende ona da teşekkür ederim ama o “gereksiz üye” söylemini değiştirme hiç şimdi! Nefret ederim çünkü içinden geçenle yazdığını farklı tutana.

Alshain Bi yanlışlık yok da zamanında yapılan gereksiz ve saçma güncellemeler ve bunun yanında sonradan ortaya çıkan aşırı iyimser her güncellemeye güzel güncellemeler olmasalar dahi bravo hocam süper güncelleme diyen tipler yüzünden , yapılan eleştiriyi boş bulan gereksiz üyeler yüzünden siteyi bıraktım biraz. Ne diyeyim hocam umarım sizinde kazancınız artar.

“Aşırı iyimser” diye tanımladığın ve sürekli bulaştığın ben varım bu sitede. Üstüne alınacak başka kimse olamaz. Çoğul ekini sırf üstünü örtmek için kullanmışsın ama mert olup yüzüme karşı söylesen daha sakin yaklaşırdım sana emin ol. Kimseyi “gereksiz üye” olarak nitelendirmeye hakkın yok senin hocam. Burada emek veriliyor anladın mı? Sen, sana hayrı olmayan ortamda bulunmayı tercih etmiyor olabilirsin ama içinden fayda sağlamak gelen, emek vermek isteyen kimseye “gereksiz” diyemezsin. Sonra da her seferinde yaş mevzusunu gündeme getirmemden şikayet ediyorsun. Olgunlaş diye insan gibi konuşuyorum seninle, kaç defa güzellikle konuştum, anlayış gösterdim ama artık bardağı taşıran son damlan oldu bu. Kim olursa olsun, o iğrenç ve saygısızca kullanılmış kelimeye karşı sessiz kalıp anlayış gösteremem. Burada verdiğim pek çok cevaba vakitlerimi harcayan bir üyeyim. Amacımsa paradan öte. Fayda sağlayabilmek! Kalkıp da kimsenin “gereksiz üye” demesine göz yumamam! Gerekirse defolur giderim hesabımı yasaklatma pahasına ama o lafı kullandırtmam! Hassasım ben bu konuda.

Şimdi… uzatacaksan buyur uzat! Bıktım artık ben!..