30 yaşından sonra üniversite okur muydunuz?

30 yaşından sonra üniversite okur muydunuz? Okuma ya da okumama sebepleriniz ne olurdu?

Kazanacağımı bilsem mutlaka Hukuk Fakültesi kazanır, hangi yaşta olursam olayım okurdum. Okumanın bence yaşı yok. İş ki kazanabilelim. Okumak isterdim çünkü adalete ihtiyacımız olduğuna inanıyorum.

Şuan bu soruya şuan ki psikolojik durumda söylemek gerekirse kesinlikle okumazdım. Çünkü artık okumaktan bıktım.

Okunur neden okunmasın ki okumanın yaşı yok ben şuan 2. Üniversiteyi okuyorum. İçinden geliyorsa okumalısın.

Yok okumam,okula yapacağım masraf ile gider iş kurarım veya var olan işimi büyütürüm

Diplomalı işsiz kaynıyor ortalık

Kimsenin tercihi olmazdı yaşıtları küçük, kafa dengi olmayan birisi olarak tek kalırdı. Zamanında yapmak okumak en iyisidir, bir zaman sonra insan kendinden sıkılıyor. 30 yaşından sonra zorunlu olarak, pskilojik baskıya gelemez diye düşünüyorum.

Bu soru cevabım şu şekilde olacaktır. Okumanın hiçbir zaman yaş sınırı yoktur. okumak,beceri,zeka,geliştirme gibi fonksiyonları ele almak için, bilgi sahibi, her şeyi öğrenmek ihtiyacı olan kişiler, genelde yaşa bakmadan azimle okurlar.

Okumazdım, zaten 29 yaşına kadar Uzman doktor olma yolunda ilerliyoruz. Hedefim uzman doktor olmak ve 29 yaşına geldikten sonra okumak istemem. Şu anki psikoloji bu yani.

30 yaşından sonra da üniversite okurdum. Şu an ki hedefim bir üniversite daha bitirmek aslında. Bu hem kendi alanımda iş bulamadığım için, hem de başka alanlara yönelmek istediğim için. Hukuk okumak istiyorum ama bu yaştan sonra da bünye kaldırır mı bir daha bilmiyorum. :slight_smile:

Öğrenmenin, öğretmenin hiçbir zaman zamanı yoktur. Yani insan isterse 30 veya 50 yaşında üniversite eğitimine devam edebilir. Bu kişinin kendi isteğine bağlıdır, sonuçta öğrenmenin yaşı yoktur.

Okumaya değecek, kendimi geliştirebileceğim bir bölüm olursa okumak isterim. Hatta bir ara açık öğretimde edebiyat bölümüne başlamıştım. Ama beklediğim keyfi alamadım derslerden ve bıraktım. Meslek sahibi olmak için bile geç bir yaş değil bence 30 yaş. Hatta maddi ve manevi özgürlük kazanılmış olduğu için ideal yaş sayılabilir. Artık insan ömrü 100 yaşa dayandığına göre ilerisi için yatırım yapmak gerekir bu yaşlarda.

kardeşim öncelikle okumanın yaşı yoktur. İnsan her zaman bir bilgi içindedir ve bu bilgileri artırmak ister. O yüzden okurdum.

28 yaşındayım ve şimdi imkanım olsa şimdi başlarım sınava çalışmaya. Bu fikrim 40 yaşına da gelsem değişmez. Zorunlu yollardan üniversite eğitimini yarıda kesmiş olmam da elbette bu fikrimde etkili. Ama sanırım şimdi aynı bölüme gider misin desen “hayatın dramatik bir matematik olduğunu” öğrendiğim günden beri matematik bana çekici gelmez oldu. O yüzden birgün okula geri dönme imkanım olursa bu önceden olduğu gibi matematik alanında olmayacaktır.

Okumanın yaşı olmaz insan istekliği olduğu sürece yapamıyacağı şey yoktur 30 ndan sonra okumak isterse gerçekten isterse okur tebrik edilesi bir davranıştır gençlere büyük bir örnektir

Okumayı çok seviyorum ve okumak istediğim bir çok bölüm var. O yaşıma da gelsem okumaya devem ederim sanırım.

Evet

Okul okumanın yaşı sınırı yoktur eğer okuyamayıp içimde ukte kaldıysa kesinlikle okurum

Okumanın yaşı olmaz derler gerçekten öyledir insan istiyorsa evliyken bile dışardan üniversite okuyor.Ben şahsen 30 yaşımdan sonra üniversite okumam çünkü her şey yaşında güzel ki zaten üniversite okudum 23 ,24’lü yaşlarda mezun oldum şu an tekrar oku deseler o heves yok ders çalışma isteği yok zaten iki tane üniversite okudum çok sıkıldım belkide ondan içinde okuma aşkı olan bir insan tabi ki okuyabilir.

Imkan olsa okurdum okumayı isterdim

Bizim ülkede nedense yaş kemale erdikten sonra okumaya meyilli oluyoruz. Öyle herkesin harcı değildir o yaştan sonra üniversite okumak.