4 bin yıl önce soyları tükenen mamutların tekrar dünyaya gelmesi mümkün mü?

Dünyanın en büyük hayvanlarından biri kabul edilen ve 4 bin yıl önce soyları tükenen mamutların, küresel ısınmayı engellemek için tekrar dünyaya gelmesi gündemde. Peki bu nasıl mümkün olabilir?

Tabikide mümkün değil soyu tükendi sonuçta bi tane bile yok.

Artık mümkün görünmüyor.DNA sının olması gerekiyor o da olmadığı için imkansız.

Ben mümkün olmayacağını düşünsem de bilim insanları sanırım bunu da başaracaklar.
Harvard üniversitesinde yapılan çalışmalarda bir Mamut’un DNA’sı ile filin DNA’sı eşleştiriliyor ve bunun sonucunda mamutların tekrar yaşayacağı düşünülüyor.

Genetik çalışmaları mile alakalı bilim dergilerinde bu konuda haberler vardı yaklaşık 10-12 yıl önceden beri

Bence mümkün değil imkansız ötesi ölen kişi geri gelirmi gelmez

Ben artık her şeyin olabileceğini düşünüyorum mamutların tekrar dünyaya gelmesi bizce olmayabilir ama bilim bunu halleder sonuçta neler yapmadı bunu da mı yapmaz bilim o yüzden her şey mümkün artık arkadaşlar

Soyu tükenmiş olan canlıların doğal ortamda tekrar dünyaya gelmesi mümkün değildir. Laboratuvar ortamında da bunu yapabileceklerine ihtimal vermiyorum.

Şu anda muhtemelen mümkün değildir. Ancak çok yakın bir gelecekte mümkün alacaktır diye düşünüyorum.

Belki klonlanarak fillerin yardımıyla mamut yaratılabilir. Ama gerek var mı diye sormak lazım. Günümüzde Dünya’da mamutların yaşayabileceği bir coğrafya yok. Ancak özel olarak bir mekan hazırlanması lazım. Ona da değer mi?

1 Beğeni

Olsa aslında iyi olurmuş fakat soyu tükenen mamutlar nasıl yoktan var olur orası tartışılır. Ama iler ki teknolojinin ilerlemesiyle her şey mümkün olabilir.

Eğer mamutların DNA’sı laboratuvar ortamında saklanmışsa bir şekilde klonlayıp ortaya çıkarabilirler fakat tam anlamıyla mamutlara benzeyebilir mi orası tartışılır.

2 Beğeni