540 yabani hayvan 2 günde öldürüldü

İspanyol avcılar Portekiz’de 2 günde toplam 540 yabani hayvanı öldürdüler

Hayvan katliamını ülkemizde azattık derken avrupada artmaya başlıyor,inşallah gereken cezalar verilir.

Normal şeyler bunlar ve bunu gibi şeyler yüzünden nesli tükenen hayvanlar var bu dünyada kendiliğinden olmuyor bazı şeyler.

Kim bilir hangi saçma sapan nedenlerle yapıldı o av.
Gerçekten hak ettikleri cezayı almalılar ve bu ceza sadece para cezası olmaz umarım.

Avcılık İspanyolların geninde var sanırım. Bunlar tarihte kızılderelileri de sanırım hayvandan sayıp avlıyorlardı değil mi… Medeniyet sanırım sadece soyut bir kavram.

Medeniyet seviyeleri ortada . Birde bizim ülkemize dil uzatıyor karışıyorlar. Ülkemizdeki hayvanlara karşı olan eziyetler giderek artıyor ancak böyle bir vahşet hiç bir zaman olmaz

Bu adamlar sorsan dünyaya medeniyetten bahsederler. Yazık ya o kadar hayvan ne demek.

İnanamıyorum ben bu insanlara gerçekten diyecek bir şey bulamıyorum nasıl bu kadar cani olabiliyorlar nasıl aklım almıyor…

İnsanların av merakını anlayamıyorum.Bir cana kıymak ve bunu bilinçli yapmak tam bir barbarlık.Bilim ,sanat, kültür konuşacağımıza ,vahşet konuşuyoruz.Benim gözümde buda farklı bir katliyam.Allah bu insanlara vicdan ve merhamet versin.

Bu kişiler laf lafa geldiğinde medeniyetten bahsediyorlardı. Medeniyet hayvanları katletmek mi? Öyleyse iyi ki medeni değilim.

hayvanları öldürmek ne kadar kolay bu avcılar için.Her ülkede bu hayvan cinayeti olması üzücü.

Yabani hayvanlar kontrol altına alınmalı çünkü zarar verirler tarıma ancak bunun çözümü ölüm olmamalı.

Avcılığın yani bir nevi katliamın ve caniliğin spor diye anılması ne kadar acı.

Avcılığı spor olarak görenlere sesleniyorum. Sizi evinizde otururken veya yemek yerken gelip sadece zevk için, fotoğraf için öldürüp adına da spor deseler mutlu olur muydunuz.

bunu yapan insan olmamalı. Bu kadar canice insafsızca bir şey yapılması gerçekten kabullenemez bir şey.

Bana kalırsa tüm dünyada 1 veya 2 yıl av yasağı olmalı ki hayvanların sayısı artsın sonra avlansalarda bir şey olmaz.

gerçekten bu kadarına gerek var mı ya… hayvanlardan besinlerimizi vs alıyoruz fakat bu kadarınada bence gerek yok.

2 günde bu kadar canlıya zarar vermeleri şaşırtıcı. bu kadar yabani hayvanı avlamak nedir abi? insanlıktan çıkmışlar. yakında tek canlı biz kalacağız ne bitki bıraktılar ki ne ormanlar yakıldı, ne hayvanlar bıraktılar ki avladılar, ormandakiler yandı. bunlar insanlık dışı hareketler. allahlarından bulsunlar. o canların hesabı öbür tarafta verilecek.

allah belalarını versin onların hayvanları öldürünce ellerine ne geçiyor acaba anlamıyorum.