65 yaş ve üstü vatandaşlara cami avlusunda Covid-19 aşısı!

İstanbul belediyesi tarafından, pilot ilçelerde Covid-19 aşısı camide vurulma kararı alınmış.

İnsanların sıra veya randevu alarak beklemesinden kaynaklanan yoğunluğa bir çözüm yolu bulunmaya çalışılmıştır.

65 yaş üstü vatandaşların evlerine de gidilse bu süreç bitse keşke. Sıra ne zaman gençlere gelecek bekliyoruz.

Evlerine giderek tek tek vurulsa daha sağlıklı bir süreç işlerdi ama bakalım hayırlısı.

Daha hızlı ve çabuk sonuç almak için herkesi bir arada tutarak gerçekleştiriyorlar.

neden böyle bir karar alınmış anlamadım hastaneler varken zaten ayı kuyruklaro kapıda beklemiyor bence hastanede yapılması daha doğru

Belkide cami avlusunda toplu halde olarak bulundukları için, aşı daha kolay olur diye düşündüler ve böyle uygun gördüler, hazır herkes oradayken covid aşısı yaptılar.

Bu süreçte daha çok yaşlılara vuruldu ama insanlarla iç içe olan esnafa gençlere vurulsa daha faydalı olurdu.

Aşı yapılsın etkili olsun da nerede olduğu önemli değil. Yeter ki faydalı olsun.

buda bir çözüm yolu.

insanları içeri sırayla ve az az alırlarsa bir sorun olmaz bence , biz küçücük sınıflarda soğukta ders işliyoruz sıksınlar biraz dişlerini .

İyi bari tek temennim bir an önce herkesin olması ve sonuca bakılması. İnşallah yararı olur ve normal hayatımıza döneriz.

inşallah herkes en kısa zamanda asilanirda bizlerde en kısa sürede normal hayatımıza döneriz zaman kaybı çok önemli yerinde bir çalışma olmus

Aşıların hastanelerde yapılması şart değil tabii. Çocuklarda okullarda aşı oluyor. En kolay yol hangisiyse öyle yapılsın. Yeter ki bitsin artık şu tantana.

Camide yapmakta güzel bir uygulama ama evlerede gidilebilir bence Corona aşısı için

Yani tabi ki steril bir ortam olmayacaktır hastanelerdeki gibi fakat açık havada yapılması virüsün yayılımı için daha iyi bir önlem olmuş olabilir.

Aşılanmayı hızlandırmak ve aşılanma için insanların bir arada bulunmalarını azaltmak için alınmış bir karar olsa gerek.

Çok iyi gerçekten evde çalışanlarımiz daha kotu şekilde etkilenebilirler açık havada çok iyi fikir hem yaşlılar daha çok camiye gidiyor genelde hemen herkes yapılmıştır kalabalık oluyor zaten asi yapılsinda bitsin bu illet kurtulalım inşallah allahin izniyle

Yeterince hijyenik bir aşı vurulması olurmu bilmem ama vakaların arttığı şu dönemlerde aşılamanın biran önce hız kazanması gerekir. Sanırım hastanelerde yoğunluk olduğu için bu tarz bir önlem alındı. Umarım sıra hızlıca gençlerede gelir.

Neden böyle bir şey yapıldığını anlamadım , mantıksız buldum . Belki de yoğunluktan dolayı böyle bir karar almış olabilirler , umarım negatif bir tarafı olmaz .