7 kilo ağırlığındaki turp görenleri şaşırttı!

Mardin'de bir bahçede yetiştirilen 7 kilo ağırlığındaki turp, görenleri şaşırttı.

Siz böyle bir turp yer miydiniz?
image">image

O nasıl bir toprakmış ya. Yedi kilogram turp ne demek . Ne atmışlar da o gitmiş 7 kilogram olmuş. İnsanın aklı almıyor. İnsan merak ediyor acaba tadı nasıldır diye.

Nasıl o kadar büyümüş merak ettim. Sağlık için turp iyidir. O kadar büyümüş tadı nasıldır diye merak ederim. Kısaca yerdim. Her zaman bu kadar büyümüş rast gelmez denemek gerek.

Toprağın verimine bağlı diyeceğim ama bir turp 7 kilo olması Bence mümkün değildir. hormonla yetiştirilmiş Olabilir böyle bir turp asla yemem.

Bu nasıl olmuş ne yapmışlarda böyle yetiştirmişler, organik bir ürün müdür? bir turbun bu kadar büyümesi enteresan gerçekten de.

Organiktir kesinlikle bazen oyle olabiliyor asiri fazla buyuyebiliyor bir urun koparilmadigi zaman

Allah’ın işine bak sen maşallah çok büyük ve ağır bir turp. Bakalım daha neler göreceğiz.

Maaşallah yerli ürün de bir başka oluyor acaba bunla gines rekorlar kitabına girebilir miyiz.

Maşallahı varmış gerçekten. O büyüklüğe ve ağırlığa ancak karpuz gelebilir. Adam iyi iş becermiş.

Mardin deyip geçmeyin “mezopotamya” bereketli topraklar.Senede iki defa ürün alabiliyorlar.İnşallah büyüklüğü kadar tatıda güzeldir.

hay maşallah yetiştiren kişiye de bravo valla toprak gayet verimliymiş demek ki ama ben sevmiyorum böyle bir şey yiyemezdim :grinning:

Böyle şeyler GDO’dan mı oluyor yoksa doğal mı anlamıyorum umarım doğaldırr.

Böyle anomaliler zaman zaman gerçekleşebiliyor. Verimli toprakların da etkisiyle turp almış başını gitmiş. :smile:

maşallah gerçektem.Yetiştiren kişi güzel yetiştirmiş helal olsun😁

Bu kadar büyük olması bana biraz tuhaf geldi. Açıkcası organik de olabilir ama yetiştirilirken gözüm görmezse inanmam bu turpun organik olduğuna.

ben böyle bir rturpu yemezdim. çünkü ne şekilde büyüdüğünü bilmiyorum. belki de ilaçlarla bunu bu kadar büyüttüler ve küçükleri lezzetli oluyor. bunun lezzetli olduğunu sanmıyorum. baya beklemiş belliki