8 aylık doğan bir bebek Yaşar mı?

Yaşamaz diyorlar

Sekiz ayda doğan bebekler yalar neden yaşamasın ki benim de kardeşim 8 ay kadar kaldı ve sonrasında doğdu Allaha şükürler olsun ki birşey olamadı.

8 aylık doğan bebek neden yaşamasınki allahın izniyle sağlıklı olur çoğu tıpta yaşamaz derler ama onuda allah bilir

6 aylık doğan bebekler yaşıyor iken neden 8 aylık doğan bir bebek yaşamasın ki? Erken doğum artık ölümler ile sonuçlanmıyor. Tıp bu doğrultuda bayağı gelişmiştir.

Eski bir fikir bu bende erken doğmuşum yaşamaz demişler ama hâlâ bunu yazabildigime göre yaşıyorum bu dediğinizi bende duydum 7 aylık yasarda 8 aylık yaşamaz diyorlar çok saçma bir düşünce tıp ilerledi Rabbimin de izniyle yaşar merak etme .

7 aylık doğan bebek yaşar, 8 aylık doğan bebek yaşamaz diye bir söz vardır ve kesinlikle bu sözün bilimsel bir dayanağı yoktur. Bu söz halk arasında hurafeleşmiş bir sözden ibarettir, 8 aylık bebekler anne karnında gelişimlerini 7 aylık bebekelre göre tamamlamış olurlar. Her bebek için erken doğum iyi değildir fakat erken doğan bebeklerin ölecekleri hakkında bilimsel bir bilgi yoktur, yani erken doğan bebekler de gereken kontroller sağlanırsa yaşar.

7 aylık doğan bebek bile yaşıyorken 8 aylık doğan bebek neden yaşamasın :slight_smile: Allah’ın izniyle yaşar.

kesinlikle yaşar çünkü 8 ay az bi zaman değil bebeğin tüm yaşam organları zaten faaliyette ve yaşamaması için hiç bi engel yok tabi başka hayati ağır bir kusur yoksa 6 yada 7 aylık bebekler bile yaşıyor hiç bi problem olacağını sanmıyorum eğer bunu bir doktor söylüyor ise gözü kesmiyor yada korkuyordur.

Tabiki yaşar neden yaşamasın kişi şahsen ben 6,5 aylık olarak dünya’ya geldim ve şuan sağlıklıyım. Böyle söylentilere kulak asmayın 8 aylık bebekte yaşar önemli olan ALLAH’ın takdiri.

8 Aylık bebek neden yaşamasın ki erken doğum olabiliyor 8 aylık ama gelişmiş olan bebeklerde olabilir.Birde bebekler doğdukdan sonra daha hızlı büyür bi sıkıntı olmaz yani.Canı verende alanda allah.

Yaşar erken doğum olunca da bebekler yaşar ancak çok erken doğan bebekler örneğin 3, 4 aylık olanların ölme riski daha fazla olur.

Şu an buraya yorum atabiliyorsam yaşayabildikleri anlamına geliyor. Ve birçok 8 aylıkken doğan tanıdığım var. Evet yaşayabilirler.

Yaşar ama bi süre camda gözlem altında tutulur.

8 aylık doğan bebek yaşadığı bilinmekle birlikte 7 aylıkta doğan bebeklerde yasama olasılığı vardır.
Bu durum anne karnında yeterli şekilde büyüme göstermesi halinde gelişimini tamamlamasından dolayı çok rahatlıkla yasarlar.

Yaşar, yoğun bakım sürecini iyi atlatırsa yaşar.

Bebeğin anne karnındaki gelişim sürecinde sekizinci ayda akciğerler gelişmeye başlarlar. Sekizinci ayda doğan bebeğin akciğerleri tam gelişmediği için doğar doğmaz küveze alınır. Bir süre küvezde kaldıktan sonra ciğerleri gelişimini tamamlar ve bebek sağlığına kavuşur.

6 aylık doğan bebekler yaşıyor iken neden 8 aylık doğan bir bebek yaşamasın ki? Erken doğum artık ölümler ile sonuçlanmıyor. Tıp bu doğrultuda bayağı g

anenin karnında 8 aylık ta doğarken belki bebek yaşayabir yaşasada hemen sepete alırlar ve iyleştiğinde sunra anesine verirler

6 aylık doğan bir kuzenim var yaşadı ve şuan 15 yaşında bazı sağlık problemleri var çok erken doğduğu için ama 8 aylık bir bebeğin problemsiz yaşayacağını düşünüyorum.

evet yaşar tabiki rabbim nasip etmişse ne bebeklere can veriyor Allah