8 yaşındaki Kadir Açık'ın ölümünün bedeli: 27 bin 300 TL!

Parkta yaşıtlarıyla ile birlikte oynadığı esnada saklanmak amacıyla girdiği elektrik panosunda yaşamını yitiren küçük çocuğun ölümüne ilişkin davada dönemin İlçe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü 27 bin 300 lira para cezasıyla serbest kaldı.

Bu cezayı verirken insanın kalbi sızlamalı bence orta da bir can bir hayat bir anne bir baba söz konusu !

Masum bir canın ölümünün bedeli olamaz . Olsa bile bu kadar ucuz olmamalı. Yazık gerçekten.

Ceza yetersiz bu doğru ancak ihmal derecesi nedir şimdi çocuğun ölümü ayrı bir durum affedilemez lakin o çocuk acaba oraya nasıl girdi birde buna bakılmalı.

Hiçbir meblağ ailenin acısını hafifletmeyecektir. Söz konusu küçücük bir çocuk, ailesine sabır diliyorum.

ufacık bir çocuğun canı bu kadar mı yani.Bir can gitmiş ve sadece para karşılığı serbest kalmış çok yazık.

Bence hapis cezası verilmeliydi böyle bir ceza çok gereksiz olmuş herkes cezasını çekmeli bence.

Bir çocuğun canı, elinden alınan hayatı, kariyeri, geleceği, geçmişi, ailesinin acısı… Bütün bunların paha biçilebilmesi ve sadece 27 bin 300 lira olarak hesaplanabilmesi bu kadar kolay mı? Hiç mi vicadan yok bu insanlarda? Ne hale gelmiş adaletimiz tabii kaldıysa…

ama o çocukları oraya bırakmamakta ailenin sorumluluğunda. elbette parklara gidecekler ama sürekli annenin babanın gözü olacak çocuğunda. bunun suçlusu ailedir diyorum tepki gösterilsede amenna çünkü o çocuğun orada hiç olmaması gerekirdi.

Bu mu ya gerçekten bir canın bedeli para mı ? hayvanları öldürene para cezası,insan öldürene para cezası. E parası olan katil olsun bu mu yani.

İnsan hayatı bu kadar ucuz mu yazıktır günahtır. Hangi para canları geri getirebilir?

Burada büyük bir ihmal olduğu çok aşikar. Bir çocuk o bölgeye nasıl rahatlıkla girebiliyor. önce bunun izahını yapmak lazım. bu çocuğun ebeveynleri nerede.

Her şeyi paranın çözebileceğini düşünenlerden nefret ediyorum. Orta da bir anne ve baba var ne kadar verirseniz verin evlat acısının yerini doldurmaz.

umarım bir gün o esiri olduğunuz paranın size sevdiklerinizi geri getiremeyeceğini acı bir şekilde tecrübe edersiniz.

İnsanlar acımasız kardeşim

Düşünsenize sizden bir parça dünyaya geliyor, herkesten sakınarak üzerine titreyerek sekiz yıl büyütüyorsunuz . Sonra bir ihmal uğruna yitip gidiyor. En büyük acı da evladınıza biçilen miktar.

İnsan ne diyeceğini şaşırıyor. Koskoca ihmalin bedeli o mu. İnsan hayatı bu kadar ucuz mu yazık