ABD’nin Japonya’ya Gönderdiği Nükleer Bombaların Adları Nelerdir?

ABD nin Japonya’ya söz geçiremediği için nükleer attığı bölge neresidir ? Kaç yılında atılmıştır ? Atılan nükleerlerin isimleri nelerdir ?

Amarika birleşik devletlerinin japonyaya, nagazaki ve hiroşimaya attığı bombanın adı şişman adamdır. Japonya bu atom bombasıyla neredeyse çöktü, ancak kısa zamanda kendisini topladı ve güçlü devletler arasında yerini aldı.

Hiroşima’ya atılan bombanın adı ‘Little Boy’ yani küçük oğlan. 6 Ağustos 1945’te atıldı, 80 bin insan can verdi. Üç gün sonra 9 Ağustos,ta Nagazaki’ye ‘Fat Man’ yani şişko adam adlı bir bomba daha atıldı ve bu bomba yüzünden de yaklaşık 60 bin insan hayatını kaybetti.

Hiroşima ve Gagasaki bombasındır. Birçok insanının ölümüne neden olunmuştur. Tarihin çirkin olaylarından biri yaşanmıştır.

Adlarını bilmemde ileride büyük sıkıntı yaratacakları kesin ortadoğuyu kana bulayan bu şerefsizler değil mi binlerce masumun canına kasdeten ama Allah büyüktür o füzeleri onların başında patlatacaktır.

ABD’nin Japonya’ya attığı iki atom bombasının isimleri Little Boy ile Fat Man’dır. Yani Türkçesi ile Küçük Çocuk ve Şişman Adam. Little Boy 6 Ağustos 1945’te Hiroşimaya, Fat Man ise 9 Ağustos 1945’te Nagasaki’ye atılmıştır. Fat Man Little Boy’a nazaran 10 kat daha güçlüdür.

Japonya’ya Nagasakiye küçük oğlan ve Hiroşima’ya da büyük oğlan adlı iki adet nükleer bomba atmıştır. Küçük oğlan 1945 yılında ,3 gün sonra da büyük oğlanı atmıştır.

Japonya’ya Küçük Oğlan adı bomba gönderdi , nasıl küçümsediyseler ülkeyi , Hiroşima’ya ise Büyük oğlan bak bunu baya önemsemişler nükleer bomba gönderdiler. Hala etkisi geçmek bilmeyen dünyayı zehir eden bombalardan birkaçı.

İlk atılan bombanın ismi little boyd’dur. Anlamı küçük oğlan anlamıdndadır. Üç gün sonra ise Nagazakiye atılan bombanın adı Fat Boy’dur. Adamı sişman adamdır.

Çaycıların demlik ve su ısıtıcısı kısımlarının hacmine göre almanızda yarar var. Suyu belirli bir sıcaklıkta tutan yani sürekli kaynatma yapmayan makineleri seçmek elektrik tasarrufu açısından avantaj sağlayacaktır. Kaynatma ve sıcak tutma gücünün 1600 Watt – 2000 Watt arasında olması yeterli olacaktır. Ayrıca en önemli noktalardan birisi de gürültüsüz kaynatma özelliğinin olmasıdır. Ses konusunda hassas olanların bir hayli dikkat etmesi gereken noktadır. Ben evimde sessiz çalışan araç gereçleri daha çok seviyorum. Ayrıca yeni doğmuş bebeğiniz varsa sessiz kaynatma ve sıcaklık korumasının olması daha da bir önem arz ediyor

ABD tarafından Hİroşimaya ve Nagazaki’ye atılan atom bombaları sırasıyla Fat Man ve Little Boy’dur