Abla erkek kardeş ilişkileri

Hiç kız kardeşim olmadı. Merak ediyorum, abla erkek kardeş ilişkilerinin avantajları ya da zorlukları nelerdir?

Benim abemle yaş farkımız azdır ve yan yana geldiğimiz zaman çok anlaşmayız ama birbirimizden uzaktayken özleriz birbirimizi. Bazen ben onu kıskanırım bazen o beni kıskanır . Birbirimizi üzdüğümüz günler olduğu gibi birbirimizle şakalaştığımız ve neşeli zamanlarımız da vardır. Bazen zıt insanlarız ama bazen de tıpatıp aynıyız.

Benim bir erkek kardeşim var. Annem de çalışan bir kadın olduğu için, kardeşimle çok fazla zaman geçirerek beraber büyüdük. Çocukluk dönemimizde, ikimiz de kendimizi hiç yalnız hissetmedik diye düşünüyorum. Hep ve mutlaka en azından bir oyun arkadaşımız oldu. Abla da olsam erkek olmasının (güç yönüyle) bazı avantajlarını üzerimde kullanması biraz olumsuz oldu. Ancak ergenliğe yaklaşıp kendi gücünü ve benim onun karşısında zayıflığımı fark edince bu durum da ortadan kalktı. Ergenliğimizde de beraberdik. Benim erkeklere onun da kızlara ilişkin temel görüşlerimizin oluşmasında bunun büyük katkısı olduğunu düşünüyorum. Genç yetişkinler olduğumuzda ikimiz de karşımızdaki insanı cinsiyetinden bağımsız, önce insan olarak algılayıp, değerlendirmeyi öğrenmiştik. Yaşımız ilerledikçe, ilişkimizin kardeşlik kavramının tanımı olduğunu düşünmeye başladım. Hala da böyle düşünüyorum.

Bir erkek kardeşim var. Diğerlerinin hepsi kız kardeş. Küçük bir erkek kardeşiniz olunca kendisi herkes tarafından şımarıyor, bir dediği iki edilmiyor.

Aynen bende merak ediyorum 2 erkek kardeşiz abim yerine, kız kardeşim veya ablam olmasını isterdim. Abla erkek kardeş olunca birbirlerinin halinden anlıyor, değer veriyorlar bunu gördüm ve şahit oldum.

Abimle aramızda çok farklı bir bağ var.Döver de severde.Yeri geliyor sokmadığı laf kalmıyor yeri geliyor öve öve bitiremiyor.

kızkardeşim var. Pekte anlaştıgımız söylenemez. ama yine de aramızda,sevgi,saygı be güzel abi-kardeş ilişkisi var, hiç birbirimize asla kıyamaz. vede, birbirimizi çok özleriz.

Ablam benden çok çekti :grinning:
Küçük çocukken bile haliyle ablanızdan güçlü oluyorsunuz ve her seferinde şiddetle tehdit ediyorsunuz :grinning: Çocuk aklı işte

Abla ve kardeş arasında ilişkiler her zaman iyi olması gerekiyor. Fakat bazen aralarında ufak problemler çıkabiliyor.

Bir tane erkek kardeşim var. Aramızda küçük anlaşmazsızlıklar problemler oluyor ama asla kırılma,darılma,küsme olmaz.ben ona kıyıp küsebilirmiyim,evlenmiş olsa bile o benim gözümde hâlâ küçücük :hugs:

Sürekli kavga ediyoruz.Ama hakkını yememek lazım çok iyi anlaştığımız zamanda oluyor.

bir erkek kardeşim var. ve benim için dünyalara bedel kendisi o kadar çok seviyorum ki hayatımdaki en değerlim diyebilirim. onunla büyüdüm abla olmayı sevdim sadece

Benim hep duyduğum şeyler şunlar erkek kardeşler genelde çok sinir bozucu oluyorlarmış hep bilgisayar başında futbol delisi ablayı sinir eden biri . Ablayla genelde anlaşamazlarmış biraz çılgın oluyorlarmış :slight_smile:) Benim yok ama bana söylenenler bu şekilde…

Valla buraya hangi kavgamızı yazsam bilemedim ama çok güzel bir şey kardeş yoldaş omuz destek yeri geliyor onun öğütlerini dinliyorsunuz

Bu Murat Sakaoğlu’nun abla-kardeş-anne-baba skeçleri var ya onun gibi. Ne kötü kızlığın kalıyor ne de başka bir şeyliğin.

Harika bişey abla ikinci bir anne terapi için en güzel ilaç

Erkek kardesin yeri ayrı kız kardesin yeri ayrı ama insan hemcinsini arıyor dertleşmek için.