Acele ve özensiz yapılan bir iş insana hayır getirir mi?

Acele ve özensiz yapılan bir iş insana hayır getirir mi?

acele işe şeytan karışır derler hayır getireceğini düşünmüyorum

Pek getireceğini sanmıyorum. Şans işi açıkçası getiredebilir ama hayır getirmesi düşük ihtimal çünkü aceleyle ve özensiz şekilde yapıldığında mutlaka o işte aksaklıklar olacağını düşünüyorum.

Bir iş yapılıyorsa tam yapılmalıdır , aksi taktirde aceleye gelmemelidir. Acele , baştan savma olduktan sonra kimseye bi’ yarayı olmaz ki.

Çok fazla getireceğini sanmıyorum çünkü aceleyle ve özenilmeden yapıldığı işin hata yapma riski fazladır, ayrıca bir şeyler eksik kalabilir.

Acele ve özensiz yapılan işten insana hayır gelmez. İşi güzel özenerek yapmalısın ki o işten sana hayır gelsin.

Tabikide getirmez.Zaten o kişinin içine de sinmez.İşini helal yoldan ve hakkınla yapmak gerekir.

Hayır hayir getirmez çünki düzgün yapilmamistir sonunda ya dökülür ya kırılır

acele işten hayır beklenmez . Acele işe şeytan karışır derler boşuna dememişler.

Getirmez kesin bi sorun cikar o iste hem ne demisler acele ise seytan karisir

hayır getirmez acele işe şeytan karışır

Acele işse şeytan karışır herkes adımını sağlam ve ağır atmalı

Hayır keyifte vermez o işten bir hayırda gelmez

Acele işe şeytan karışır ve başarılı olma ihtimalini azaltır.

Hayır aceleden ve ozenmeden yapılan işten hiç bir şekilde hayır gelmez, yapılan iş işe benzemez daha doğrusu.

Bazı durumlarda bir işi acele ederek ve özen göstermeden yapmak gerekiyor. Özellikle çalıştığımız yerlerde zaman kaybı olmasın siye acele ettiğimiz oluyor. Ama bunun yerine ben her zaman özenle ve doğru düzgün yapılmasını tercih ederim. Acele işe şeytan karışır sözü gerçekten doğru bir söz bana kalırsa. Hayatta hiç bir şey emek sarfetmeden ve uğraşıp çabalamadan olmuyor. Acele ile yaptığımız işlerde de bir çaba veya özen göstermediğimiz için pek hayır getirecrğini düşünmüyorum kanaatimce.

Getirmez mutlaka bir sorun ile karşılaşılır acele işe şeytan karışır deyimi boşa söylenmemiştir

Acele yapılan iş insana hayır getirmez bununla ilgili bir çok ta atasözü ve değim var zaten. Özensiz yapılması duruma göre değişir ki içinden gelmiyerek zorunluluktan yapılıyorsa özensiz olması çok normal.

Müsait olmadığından dolayı vakit kalmazsa mecburi durumda acele etmesi gerekiyorsa, acele edilebilir ama acele adilen şeyler de özenle yapılabilir. Kendimden biliyorum. İlla her acele şey özensiz olacak diye bir şey yok. Acele ile ve özenle yapmış yetiştirmişse onda hayır vardır diye düşünüyorum. Tabiki her şeyin hayırlısını Allah bilir. Kişi vakti olduğu halde keyif yapıyorsa son dakikada acele ediyorsa hiç sevmediğim kişi tipi.

Acele yaptığım işler genelde özenerek yaptıklarımdan daha güzel oluyor benim. Tabi kişiden kişiye faklılık gösterebilir bu durum.