Acı biber yağının faydaları nelerdir? Acı biber yağı neye iyi gelir?

Acı biber yağının faydaları nelerdir? Acı biber yağı neye iyi gelir?

ACI BİBER YAĞI SAÇLARA İYİ GELİR SAÇIN DÖKÜLMEMEZİNİ SAĞLAR KEPEKLERİ AZALTIR SAÇI AÇAR GİBİ ŞEYLERE DAHA FAZLA ŞEYLERE YARAR AMA YAZSAM BURAYA ÇOK UZUN SÜRER SAÇI ÇOK GÜZEL YAPAR

İlk önce acı biber yağı nasıl yapılır ondan bahsedeyim size. Ortalama 50 gram acı biberin içerisine 1 litre saf zeytinyağı ekleyelim. 2 hafta boyunca bu karışımı güneş görmeyen bir ortamda bekletelim. Ama bu acı biber yağının yapımında sadece kırmızı biber ile yapılmaktadır. Gelelim şimdi acı biber yağının faydalarına. Yağ biriken bölgelerimizde özellikle bel ve basen bölgelerimize bu yağla o bölgelerimizi 15 dakika masaj yapıyoruz ve hemen ardından o bölgemizi streç film ile sarıp 1 saat bekletiyoruz. 1 saatin ardından inanılmaz değişime hazır olmalısınız. Selüliti azaltmaya yardımcı olmaktadır. Yine aynı şekilde selüliti bölgemize 15 dakika masaj yapmalıyız. Sivilcelerin düşmanıdır. Sivilceli bölgelerimize günde 2 defa uygulayarak bu sorundan da kurtulabiliriz. Seyrek çıkan saçların uzamasını hızlandırmaktadır.

aci biberin faydalari istahini acar aci insana co

Acı biber yağı öncelikle saf zeytin yağı içerisine kırmızı acı biber konulmasının ardından 15 gün boyunca Güneş görmeyen bir yerde saklanilmasi gerekir. Acı biber yağının yapımı bu kadar basit. Acı biber yağı saç, cilt , yüz ve zayıflamak için kullanılabilir. Acı biber yağını kilo olarak şikayetçi olduğumuz yere 15 dakika boyunca masaj yaparak yediriyoruz daha sonra strec ile doluyoruz. Bu bölgedeki yağların kısa süre içerisinde geçtiğini farkedebiliriz. Ayrıca ciltte oluşan aknelerin giderilmesinde kullanılır. Acı biber yağında bulunan antiseptik özellik sayesinde akne oluşumuna engel olur ve akneye meyilli ciltlerin kullanması önerilir. Hassat ciltliler kullanmadan önce bilek kısmında alerji testi yapmaları iyi olacaktır.

kilo yakımını kolaylaştırır. Sivilceleri kurutur. Azalan saçları yeniden çıkartır. her gün dudaklarınıza sürerseniz daha kırmızı ve daha dolgulu dudaklara sahip olursunuz :slight_smile:

Çeşitli acı biberlerden yapılan bir yağ çeşididir. A ve C vitaminlerini içerisinde barındırır. Özellikle grip, soğuk algınlığı rahatsızlıklarını önleyici, tedavi edici bir yağdır. Mide rahatsızlıklarına iyi geldiği gibi ek olarak metobolizmayı güçlendirici etkisi vardır.

Dolaşımı hızlandırır ve yağ yakıcı özelliğe sahiptir. Yağlı olan bölgelere uyguladıktan sonra 15 dakika masaj yaparak streç filmle kapattıktan sonra bir saat kadar bekletebilirsiniz. Aynı uygulamayı selülitli olan bölgeye de uyguladığınızda aynı etkiyi görebilirsiniz.
Antibakteriyel özelliğe sahiptir ve ayrıca antioksidanlar açısından zengin olduğu için akneyi kurutucu etkiye sahiptir. Günlük rutinler de 2 defa olmak üzere cilde uygulanan biber yağı sivilceleri kurutma da etkin rol oynar.
Saç diplerine sürüldüğünde ise kan dolaşımını hızlandırarak seyrek ve dökülen saçların daha canlı ve sağlıklı uzamasını sağlar.Seyrelterek uyguladığınız acı biber yağı dökülen saçlarınızı tekrar kazanmaya ve saçlarınızın daha kısa sürede uzamasına etki eder.