Açık hava sinemasının en güzel yanı nedir sizce?

Hala kaldı mı bilmiyorum ama eskiden yaygındı. Belediyeler mahallelere bazı günlerde açık hava sineması getirirdi. Tabi anons ile bir-iki saat öncesinden bildirildi. Çocuklar annelerine-babalarına haber verir, onlar da komşularının kapısını çalarlardı “gidelim” diye. Eline çekirdeğini alan, sinemanın gösterileceği alana koşardı.
Peki açık hava sinemasının en güzel yanı neydi sizce?

öyle şeyler eskiden vardı sadece şimdi yok açık havada serin serin izlenmesiydi

Kapalı sinemalar bazen boğucu gelebiliyor yada kişide fobiyede sebep oluyor en azından açık alanda rahat nefes alıp güvenli ortamda olduklarını hissetmeleri daha güzel bişi

Eski filmleri oynatıyorlar ya bayılıyorum bu duruma.

1970 li yıllarda kalan bir gelenek. Etrafımda ne gördüm ne duydum ancak filmlerde görüyoruz

havalar ısınınca insan arkadaşlarını yanına alınca takılması o kadar güzel bir duygu ki anlatılmaz eskiden vardı bunlar artık yok öyle ortamlar.

Kadınlar matinesi gibi ne güzel kapalı bir ortam yok temiz hava bol oksijen eşliğinde film izlemek bence harika

Yıldızlar eşliğinde film izlemek harika bir duygu olsa gerek hiç gitmedim ama gitmek çok isterim

Açık havada izlemek zaten güzel tarafı rahat sandalye tarzı koltuklara oturacaksın hava esiyo misss moruk :smiley:

Rahat rahat temiz havada sinema izlemek. Başka bir güzel yanı olacağını sanmam.

En doğal ve en temiz platformda izlemek en güzeli

Havadar olması. Temiz mis gibi havada film keyfi yapmak.

açık havada olması bence.bu fikrimde de gayet ciddiyim.havadar ortamlarda yapılan işler faydayı arttırır bence.

Bence artık eskisi gibi öyle şeyler yok varsada çok nadir

açık havada film izlemenin tadı başka olur hiç gitmedim ama hala var galiba

Kapalı sinemalrda insan nefes alamıyor zaten açıkta doğayla iç içe izlemek bence en iyisi

Açık hava olduğu için film izlerken sigara içmek güzel olurdu.

temiz hava ve sinema daha ne olsun bide yanında sevgilin varsa yemede yanında yat :slight_smile: