Adam Opel kimdir?

Adam Opel kimdir? hayatı hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?

Alman otomobil markası Opel’in kurucusu Adam Opeldir. 19. yüzyılda yaşamıştır. yaşadığı dönemde Opel markası dikiş makinesi ve bisiklet gibi ürünler üretmiştir. Adam Opel’in ölümünden sonra iki oğlu işleri devam ettirmişlerdir. 1899 yılında ilk olarak otomobil üretimine yönelmişlerdir ancak 1906 yılına kadar deneme ve çalışma aşamasında kalmışlardır. 1906 yılında üretime geçmişlerdir. Yani markaya adını veren Adam Opel hayatta iken otomobil üretmese de dünyada sağlamlığını kanıtlamış Opel marka araçların isim babasıdır.

Başarılı bir iş adamıdır. Opel marka araçlarının babasi sayılan ve kurucu sayılan saygın bir kişidir.Opel, Adam Opel tarafından kurulmuştur. General Motors‘un tamamına sahip olan Opel’in dünya üzerinde 6 ülkede toplam 11 üretim tesisi bulunmaktadır. Kuzey Amerika hariç dünyanın bütün bölgelerinde hizmet vermektedir. Opel’in sloganı Biz Araba İle Yaşıyoruz anlamına gelen ”Wir leben Autos” dur. Opel, Türkiye’de de olmak üzere satış yaptığı çoğu ülkede bu sloganı kullanmaktadır.

Adam Opel Alman otomobil markası olan Opel’in kurucusudur.Kendisi Opel’i 1862 yılında kurmuştur

OPEL araba markasının kurucusu olan alman iş adamıdır. mevcut üretimin Almanya da başlasa da bugün dünya genelinde 11 üretim tesisi vardır. ayrıca genaral motorundan tamamının sahibidir.