Adem ve Havva'nın çoğalması nasıl oldu?

adem ve havva’dan çoğalması nasıl oldu? çocuklar nasıl evlendirildi

Adem ve Havva birlikte olduktan sonra kardeşler arası evlilik yasak değilmiş o zaman zaten yasak olsa şuanda biz de olmazdık.Adem ve Havva’nın çocukları birbiriyle evlendikten sonra yine aynı şekilde onların çocukları onların çocuklarıyla olarak devam etmiştir.

Adem ve havva birbirlerini bulduktan sonra evlenip sonra cocuk sahibi olmuşlardır şuanda garip olarak gelebilir ancak ozamanda çocular evelenebiliyordu onlarda evlenip günümğze kadar böyle devam etti sonrasında nüfus artmaya başladı ve bizler oluştuk.

Allah Her seferinde Hz. Adem Babamız ve Hz. Havva Annemize her seferinde ikiz çocuk verdi. ikizler her seferinde biri erkek biri kız doğuyordu. aynı doğan ikizler birbiri ile evlenemiyorlardı. yani şu şekilde. 1. sene doğan ikiz bebekler bir dahaki sene doğacak olan ikizler ile evlenebiliyorlardı. ve bu şekilde insan nufüsü artmış ve Allah Kardeşler arası evliliği yasaklamıştır.

Adem ve Havva yasak elmayı yiyerek yeryüzüne düşmüş iki melektir. Loşa tanımı ve en kabaca hali budur.

Her ne kadar tartışma konusu olsada iki kanaat vardır birincisi birbirleri arasında evlilik yapılarak insanoğlunun çoğalması ikincisi ise insanlık o zamanda vardı Allah Adem as. Peygamber seçmesiydi ilk peygamber ilk insan olarak kabul edilmektedir.

Adem ve Havva günümüzdeki gibi ilişki sonucu çocuklar doğurdular. Doğan çocuklar ( başta kardeşler) evlilikler yaparak çocuk yaptılar. Günümüz gibi evlilik yapılarak çoğalma oldu.

İman ile amel arasındaki en büyük fark iman Allah’ın yarattığı ve onun belirlenmiş belirlemiş olduğu kurallardır Bu kurallara inanmak ona iman etmektir Bunu yapmak bu kurallara uymak itaat etmek ise amel etmektir işte bundan dolayı hem iman edip hem de amel etmemiz lazımdır hatta bunun için ayetler bile vardır bu ayetleri Kur’an-ı Kerim de bulabilirsini bunu yapmak bu kurallara uymak itaat etmek bize amel etmektir işte bundan dolayı hem iman edip hem de amel etmemiz lazımdır hatta bunun için ayetler bile vardır bu ayetleri Kur’an-ı Kerim de bulabilirsiniz. Müslümanların en büyük vazifelerinden Biridir iman kişinin kendi hayatında daha huzurlu ve güzel bir yaşam Sergilebilmesi için iman etmesi gerekir.