Adolf Eichmann Kimdir?

Adolf Eichmann Kimdir?

Adolf Eichmann’ın Tarihe Olan Katkıları Nelerdir?

1906 Almanya Solingen doğumludur.Nazi Almanyasındaki Nazi uygulamalarında etkin rol oynayan bir Alman subayıdır.Mühendislik okulundaki başarısızlığı sebebiyle farklı işlerde çalıştıktan sonra 1932’de Nazi Partisi’ne üye oldu.O dönem Almanyanın Yahudi politikasına önemli oranda yön veren Adolf Eichmann, Avusturya’dan gelen 150 bine yakın yahudiyi toplama kamplarına yerleştirilmesi görevini yürüttü.Nazi Almanyasının Nihai Çözüm adını verdiği Yahudi nüfusunun yokedilmesi projesini yürüttü.
Heinrich Himmler’in emri ile Mobilize Ölüm Birlikleri ile yaklaşık iki milyon yahudiyi katlettiği tahmin ediliyor.İkinci Dünya Savaşı’nın bitimiyle Eichmann Arjantin’e kaçmış ancak İsrail Mossad gizli servisi tarafından yakalanarak İsrail’e getirilmiştir.Yargılanarak suçlu bulunmuş 1962’de asılarak idam edilmiştir.

israilde yargılanan ve idam edilen, mahkeme kayıtlarına internetten ulasılabilen alman nazi subayıdır.

1906 yılında Almanya’da doğmuş olan bir askerdir.Naziler zamanında Almanya’da Yahudiler ile ilgili politikaları yönlendiren birisidir.

Adolf eichmann idam edilmiştir . Kendisi bir Alman subaydır. Aslında mühendislik fakültesini kazanmıştır anan mühendislik fakültesini okuyamamıştır bu yüzden farklı yollara yönelmiştir. Nazilerin bir üyesi olmuştur.