Ağaçlara boya neden sürülür?

Ağaçlara boya neden sürülür? Hangi renk sürülür?Bilgi verir misiniz.

Ağaçların gövdelerine beyaz renkte ilaçlı bir boya sürülür.Bunun nedeni ağacın sağlıklı kalmasını sağlayıp haşarelerden temizlemektir.Böylelikle özeliklikle meyve veren ağaçlar verim vermiş olur.

Ağaçlara sürülen boya değildir ve ilaçta değildir. Ağaçların kök ve gövdelerine doğru sürülen beyaz sıvının adı kireçtir. Kireç ise bir sürü zararlı böcek ve yabani otu ağaçtan uzak tutarak sağlıklı büyümesine yardımcı olur.

Ağaçlara kireç sürülmektedir. Ağaçları haşereden korumak için sürülmektedir. Ağaçlara zarar veren haşereler temizlenmiş oluyor. Genelde komşularımız sürüyor. Mandalina ve portakal ağacına sürüyorlar.

Ağaça zararlı böcekler dadanmasın diye ağaç gövdesine ilaç bazlı boya sürülerek ağacı haşerelerden koruyarak daha uzun ömürlü olması sağlanır.

Genelde kireç veya kireçe benzer bir boya sürülür haşarat tarafından gövdenin yenmemesi için alınan bir önm-lem olarak yıllardan beridir yapılmaktadır.

Ağaçlara boya değil kireç sürülür böcek kavurga olmasın diye yaparlar

Ağaçlara boya sürülmesinin sebebi ağaca zarar veren hayvanlardan korumak için yapılır sürülen kireç ağacı korur ağacın sağlıklı bir şekilde kalmasını sağlar.

Asalaklardan ve zararlı haşaratlardan korumak için ağaçların bedenine boya sürülür. Ama genel olarak boya değil kireç kullanılmaktadır.