Ağaçların ilkbaharda yaprak açıp sonbaharda yaprak dökmesi size neyi hatırlatır?

Ağaçların ilkbaharda yaprak açıp sonbaharda yaprak dökmesi size neyi hatırlatır?

Doğumu ve ölümü hatırlatıyor mevsim sonlarını çok sevmiyorum

İlkbaharın gelmesi yazı sonbaharın gelişi kışı tabi.Yaz gelmesini isterim kıştansa.Yazı seviyorum.

Mevsimlerin güzelikleri ve güzel gösterişi olur zamanın geçtiğini gösterir

insan doğar, büyür ve ölür. Tamda yapraklar gibi . Filizlenir, yeşillenir sonra da kuruyarak dökülür.

Bunun gibi daha pek çok örnek verilebilir. Gece gündüz döngüsü, kesilen tırnağın uzaması vs insanlarda doğar büyür ve ölür ki tekrar ahirette dirilsin diye. İşte tıpkı bu örnekler gibi ağaçlar da döngü içerisindedir. Zamanı gelince açar zamanı gelince ölür.

Bana bir insanın doğup yaşayıp ölmesini hatırlatıyor.

Insan omrunu hatirlatir bizde yaprak gibiyiz suremiz bitince solup gidecegiz

bana zamanın gectiğini ve bir gün ölüceğimi hatırlatıyor tıpkı önceki senenin yapraklarının kuruyup döküldüğü gibi

Bana yenilenmeyi anlatıyor her sene doğa kendini yeniliyor insanlarda yenilemeli bence her seneye yeni bir umutla başlamalı diye düşünüyorum.

Mevsimlerin değiştiğini hatirlatir.Zamanin geçtiğini doğanın da ona ayak uydurduğunu düşünürüm.

hayatımızda meydana gelen iniş ve çıkışları çağrıştırır.

insanların bebek gibi doğmasını ve büyümesini en sonunda da mezara girmesin anlatıyor bana

Ağaçların ilkbaharda açıp sonbaharda yapraklarını dökmesi bana tazelenmeyi ve her zaman yıkılsakta içimizde bir yerlerde hala çiçeklerin açabileceğini hayata karşı umudumuzu kaybetmememiz gerektiğini hatırlatır.

İlkbahar yazı sevenler için bir mutluluktur.Sonbaharda kışı sevebçnler için tabi.

Mevsimlerin hızlıca geçip gittiğini fark ettim yaz geliyor kız geliyor ilk bahar son bahar mevsimler çok hızlı geçiyor kısaca