Ağda sonrası oluşan kızarıklık nasıl geçer?

Ağda sonrası oluşan kızarıklık nasıl geçer? Ağda sonrası oluşan kızarıklığı geçiren doğal yöntemler nelerdir?

Bunun icin nemlendirici surerek bir sure beklemek gereklidir.

Ağdadan sonra vücudumuzda kızarıklıklar oluşabiliyor. Peki bu durumu nasıl ortadan kaldırabiliriz ?

1- Karbonat Maskesi : 1 kase yoğurt ile 1 yemek kaşığı karbonat karıştırılır. Daha sonra krem gibi ince bir tabaka olacak şekilde sürülür ve 10 dakika bekletilir. Bu yöntemle vücutta oluşabilecek sivilce , yara gibi oluşumların önüne geçilir.

2- Bebek Pudrası : 1 yemek kaşığı bebek pudrasını , gül suyu ve limonla bir kasede karıştırıp , krem gibi bir kıvama gelince kalın bir tabaka oluşacak şekilde tahriş olan alana sürün.

3- Aloe Vera : Aloe vera'nın içinde bulunan nemlendirici özelliği sayesinde doğal bir yöntem ile tahriş olan alanları iyileştirmek mümkündür.

image">image

image">image

Ağda Sonrası Oluşan Kızarıklık Nasıl Geçer?

Ağda sonrası oluşan kızarıklık karbonat maskesi kullanılarak,aleo vero kremi kullanılarak veya bebek pudrası yöntemini uygulayarak geçer.


nemlendirici kullanmak , elimizde saf aleo vera varsa onu kullanabilirsiniz, soğuk duş da çok iyi gelir aynı zamanda pudra kullanabilirsiniz .

pudra sürülmeli almadan önce ve sonra genellikle fondöten sürüyorlar bu çok etkili gibi gözükse de açık olan gözeneklerde sivilce oluşumuna neden olur. beklemek en iyi çözümdür. tahriş olmuşsa eğer vazelin en etkili çözüm

Ağda sonrası oluşan kızarıklığı pudra yardımıyla geçirebilirsiniz. Pudra orayı yumuşatır ve tahriş olmasını engeller

Biraz sabır ile kendi kendine geçecektir

limon suyunu deneyebilirsiniz yada bir leğene soğuk su koyup yüzünüzü batırın önce sertlik olacak yüzünüzde birkaç dakika sonra eski görünümüne kavuşacak

Ağda sonrası her kadında kızarıklık olur beklerseniz kendi kendine geçecektir zaten ama buz ve soğuk su yardımı ile daha kısa sürede kurtulabilirsiniz ya da aceleniz var ise yıkadıktan sonra föndoten ile kapatabilirsiniz .

Bu kızarıklıklar için soğuk kompres uygulanabilir. Sarı kantaron yağı yanık ve kızarıklıklar için çok etkilidir. Elinizde mevcutsa mutlaka kullanın.

Ağda yaptıktan sonra vücudun kızarıyorsa adayı uyguladığın bölgeye buz koyabilirsin ya da uyguladığın bölgeyi soğuk suyla yıka ya bilirsin bu vücuttaki kızarıklığı Bir nevi azaltır ve daha sonra nasıl işe yaradığını göreceksin ve kızarıklığın hemen yani yarım saat içerisinde geçecek

Soğuk su ile yıkandığında yarım saat sonra kızarıklık olan yer geçmeye başlayacaktır.

Kızarıklıklar için soğuk bir şey tutmak iyi gelebilir. Daha sonra da nemlendirici sürebilirsin.

pudra,nemlendirici krem çok iyi gelir