Ağız kokusuna doğal çözümler nelerdir?

Ağız kokusuna doğal çözümler nelerdir? Ağız kokusunu gidermek için neler yapılabilir?

sarımsak ve sogan gibib kokuları az tuketırsen agız kokusu geçerır

Düzenli olarak misvak kullanımı ağız kokusunu geçirmektedir ve ağız sağlığının korunmasında yardımcıdır

Ağız kokusu için karanfil en büyük çözümlerden biridir. Ya da devamlı diş fırçalamak ya da naneli sakız almakda iyi bir çözümdür. Ama ilk önce ağız kokusuna sebep olanı bulup ona göre çözüm aramak daha doğrudur. Çünkü genelde diş çürükleri yüzünden ağız kokusu olur.

Dişini ve dilini sık fırçalamak bol bol su içmek sakız çiğnemek.

Bol bol su içmek.

Sakız çiğnemek.

Sık sık diş fırçalamak.

Limon suyu.

Karanfil en etkili yollardan biridir.

Yoğurt.

Karanfil kullanmak, ağız kuruluğunu engellemek, nane ve maydanoz tüketmek ağız kokusunu engellemektedir.

En önemlisi çürüyen dişlere dolgu yaptırmaktır. Ne yaparsanız yapın dişinizde çürük olduğu sürece ağzınızda ki kötü koku geçmeyecektir. O yüzden önce çürüklerden kurtulmakta fayda var.

Düzenli ve ağır yemeklerden sonra fırçalanır bolsu tüketilir. Limon, zeytin yağı, hindistan cevizi yağı gibi ya da içtiğiniz bir şişe suyun içine nane yaprağından koparıp içine atabilirsiniz üç dört gün duranilir su bitip tazelediğinizde nane de taze kalır ve kokusunu halen verebilir. Taze nane yaprağı saksıda yetiştirilebilir. Yoksa kuru nane, kekik baharatlarıda suya yakışır hem ferahlatır hem de güzel koku verir.

Karanfil,nane,çilek,tarçın ayrı ayrı kullanılabilir.Ayrıca diş ipi kullanmak ağız kokusu oluşumunu azaltır.Fakat sürekli devam eden bir ağız kokusu varsa herhangi bir hastalıktan şüphelenilmelidir.

Öncelikle ağız kokusu mideden mi kaynaklı yoksa ağızdan mı bunu bilmek gerekir çünkü şeker hastalığın ve yetersiz su tüketiminden bile kaynaklanıyor olabilir. Ağız kokusunu gidermek için her gün günde en az iki defa dişler diş ipiyle temizlenmeli, fırçalanmalı, ağız çalkalama suları kullanılmalıdır. Ağız kokusu için doğal olarak ise nane, tarçın yoğurt, yeşil çay,maydanoz, elma sirkesi, papatya çayı, rezene, karanfil, hindistan cevizi yağı, aloe vera gibi doğal çözümler de denenebilir.

Bu sorunu daha çok Ramazan ayında yaşıyoruz.Ben bu sorunu şu şekilde hallettim.Yağlı yiyecekleri azaltarak,bol su tüketerek deneyebilirsin.

Ağız kokusuna doğal çözüm en başta yapılacak şeyler vardır. Dişlerimizi günlük fırçalamak, yoğurt yemek, karanfil yemek, sakız çiğnemek ve ağzımızı çalkalayarak ağız kokusunu giderebiliriz. Öncelikle diş sağlığı önemli ve günlük diş fırçalamayı kesinlikle ihmal etmemiz gerekir ve kokuyu en aza indirebiliriz.

ağızda ya karanfil veya çörekotunu çiğnersen yada soğuk içecekleri azıltırsan iyi gelir

Dişleri düzenli olarak fırçalamak.
Karanfil ve nane çiğnemek
Ağız kokusunun neden olabilecek yiyeceklerden uzak durmak.
Ağız kokusu giderici sakız çiğnemek.
Misvak kullanmak
Diş ipi kullanmak

Varsa çürük dişini çektirmek. Taze naneyi salatalarında veya çayının icine bir kaç tutam eklersen ağız kokunu gidermene yardımcı olacaktır.

Nane kullanılabilir karbonatlı su ile ağız gargara yapılabilir yemeklerden sonra normal su ilede sürekli ağız çalkalanırsa kokuyu önler

düzenli diş bakımı çok önemlidir? Onun dışında havalı sakız kokuya iyi gelir. Yoğurt, ayran tüketilmelidir. Dişlerde çürük varsa tedavisi yaptırılmalıdır. Aksi taktirde kötü kokuya yol açar.

Ağız kokusunu gidermekten önce sebebini bulmak gerekir. Akabinde çözüm odaklı geçici olarak karanfil vb hoş kokulu baharatlar ile giderilmesi sağlanır.

Ağız kokusunu gidermek için bir tane karanfil ağzına al biraz em ya da çiğne kokuyu giderir.