Ağız yarasına ne iyi gelir?

Ağız içinde çıkan içi beyaz kenar kısımları kırmızı olan yaraya en hızlı ne iyi gelir bilgisi olan var mı?

Ağız yaralarını dondurma iyi gelir, bir de o yaralar için ağız spreyleri var eczaneler de satılıyor onlarda iyi gelir.

Bildiğim kadarıyla aft adı verilen ve özellikle yemek yerken insanı çileden çıkaran bir durum olduğunu biliyorum. Evde diş macunu, mentollü ağız çalkalama suyu, tuz veya tuzlu su, limon gibi şeylerin iyi geldiği söyleniyor. Ancak eczanede satılan krem ya da spreyleri kullanmak en garanti ve hızlı yoludur diyebilirim.

Acı ve baharatlı yiyeceklerin iyileşmesini hızlandırdığını duymuştum. Ayrıca ağız spreyleride var bu aftlar için onlarda kullanilabilir.

Dut pekmezi ağız yaralarına çok iyi gelir . Aynı zamanda sumak basmak ta ağız yarası için çok etkilidir .

Aloe Vera jel, sarı veya kırmızı kantaron yağı, bir de vazelin faydalı olabilir.

Dut ve böğürtlen pekmezinin iyi geldiğini duyup birkaç kez denemiştim hafif yanma hissiyatını gidermişti

Karbonatlı su kesinlikle ağız yaralarını geçmesinde hem kolay hem de etkili bir yöntemdir.

Böğürtlen, kara dut gibi doğal şeyler kullanmakta gerçekten işe yarıyo. Hem besleyici hem iyileştirici.

Ağız içinde çıkan aft için bir çok yöntem tavsiye edilse de en etkili yöntem karbonat ile ovmaktır.
Öncelikle ağız, tuzlu su ile çalkalanır ve ağız içi tamamen temizlenmiş olur. Ardından karbonat ile yara ovulur. Birkaç tekrardan sonra kesin sonuç alınır.

Ağız yaraları çok can acıtır. Yiyemezsin içemezsin. Genellikle stress ve B12 vitamini eksiğinden oluyor. Karanfil antioksidan olduğu için ; çiğnemek iyi geliyor. Yaranın üstü karbonatla bir macun yapılıp kapatıldığında da iyi geliyor. Bağışıklık düşünce vücudun neresi zayıfas oradan sinyal geliyor .