Ağızdan su gelmesinin nedenleri nelerdir?

Uyurken ağızdan su gelmesinin nedenleri nelerdir? Ağızdan su gelmesini engellemek için neler yapılabilir?

Uyurken salya akmasının nedeni ağız yapısına olabilir. Hamileliğe bağlı mide bulantısı, aşırı asit içeren diyetler, MS hastalığı, parkinson hastalığı, ruh ve sinir hastalıkları, diş problemleri de uyurken salya akmasının nedenleri olabilir

ağızdan su gelmesi, yanlış uyku pozisyonu, diş problemleri, alerji, reflü, parkinson hastalığı, diş çıkarma, ilaçlara ait yan etkiler, sinir sistemi bozuklukları, ağız anatomisinde problem ve kıl kurdu gibi etkilerden dolayı ağızdan su gelme durumu yaşanabilir

Uyurken ağızdan su gelmesinin nedeni nedir?

 • Uyku esnasında ağızdan istem dışı su akmasının bir çok sebepleri vardır. İşte Bazıları;
 • Diş sorunları,yanlış pozisyonda uyuma,alerjik sorunlar,reflü,parkinson,kullanılan ilaçların yan etkileri,sinir sistemi bozuklukları ve kıl kurdu gibi..
 • Agızdan su gelmesi nasıl engellenir?
 • Böyle bir sorun karşısında herhangi bir ciddi saglık sorunu olup olmadığını öğremek için doktora gitmekte fayda var.Ancak ciddi sorun yoksa bunu kendi yöntemlerimizle de önleyebiliriz.
 • Örn. Uyurken kullandıgımız yastık alçak ise biraz yükseltebiliriz.Geniz eti varsa yine doktora giderek tedavisini yaptımalıyız.
 • Uyurken agızdan su akması ağız kuruluğuna neden olduğu gibi bir çok sağlık sorunu belirtisi olabilir. Bu durum genelde bebek ve çocuklarda daha çok görülse de her yaş grubunda görülebilir.. ![image|320x320](https://sorhadi.net/uploads/default/original/1X/1594893224-738621-20200716-125327.png)">![image|320x320](https://sorhadi.net/uploads/default/original/1X/1594893224-738621-20200716-125327.png)
 • neden ağızdan su gelir? bunun birçok nedeni vardır ama en yaygın olanı uyurken veya yeni kalktığımızda olmaktadır bu durumlarda eczacınıza danışıp size gereken ilacı verecektir.

  Uyurken ağızdan neden su gelir?
  Uyurken agizdan su gelmesinin sebebi eger agziniz acik uyuyorsaniz gelmesi gayet normal.Veya disinizde veya disetinizde pir problem varsa yine agizdan su gelebilir.Yanlis sekilde uyumaktan da yine ayni sekilde agizdan su gelebilir.image">image
  image">image

  https://scienceiume.blogspot.com/ burada yazmaktadır iyi günler………

  Nadir bir şekilde geliyorsa uyku pozisyonundan ya da yorgunluk belirtisinden dolayıdır ama sık sık oluyorsa bir hastaliktan dolayi öyle oluyordur. Mesela benim ablamda rahatsizliklar var onu sık sık oluyor öyle.