Ağlamak zayıflık mıdır?

Ağlamak zayıflık mıdır? Bazı insanlar ağlamayı zayıflık olarak görüyor ve içinde tutmaya çalışıyor. Her insan içinde tutmadan ağlamalı mıdır? Duygusal davranmak zayıflık olarak mı görülmelidir?

Ağlamak zayıflık değildir. Bazı insanlar yaşadığı olaylarda etkin olmadığından veya kötü olaylarla yaşadığı için içine atar ve bir süre sonra ağlamak yoluyla çıkar.

Ağlamak sanılanın aslına bar zayıflık değil bar tür duygu boşaltımıdır. Bu sayede kişi hem ruhani hem de fiziksel olan kötülükleri ve mikropları dışarı atar. Bu sayede hem fiziksel hem de ruhani olarak rahatlar.

Ağlamak zayıflık değil içindekilerin dışarıya dökülmesidir. İnsan herşeyi sıkıntıyı kendi içine atar ve en sonunda patlar. Zaten her insanda kolay kolay ağlayamaz. Ağlayabilmek için vicdan duygusunun olması gerekir.

İyi insanlar sinirlenince, kırılınca, küsünce ağlarmış, Ağlamak bir vicdan belirtisi. Ağlamak gerçekten merhamet vasfını taşıyan insanlara ait. Erkeğe ya da kadına değil.

Ağlamak bence zayıflık değildir. Aksine bir merhamet belirtisidir. Ağlayan insan duygusaldır, içine atmaz. Dobradır. Karşısındakine değer verir. Kırılır, üzülür, incinir. Bu nedenle asla zayıflık olarak nitelendirilmemelidir.

Bence ağlamak zayıflık değildir.Çünkü ağlamak en az gülmek kadar önemli. Ağlamak yoğun duyguları takip eder. Bu genelde üzüntüdür ama bazen neşe ve kahkaha da olabilir.

Ağlamanın temeli; her şeyi dışarıya vuramamak böylikle içimizde biriken ruhsal sorunlar birden patlak verir. Ruhun ve bedenin arınması ve rahatlaması için ağlamak şarttır.

İnsan kendini ne kadar çaresiz veya mutluyken ağlama gereği oluşur, bu zayıflık değildir bazıları gizli ağlar, kimisi herkesin içinde yani bu zayıflık değil herkes ağlar.

Ağlamak zayıflık değildir bence bazen insan diliyle söylemediğini göz yaşlarıyla söyler bazen ağlamak insanı hiç ummadığı kadar rahatlatır ağlamayı bilmeyen gözler sevmeyi de bilmez

Duygusal insan en ufak bi şeyde ağlar bu o kişinin zayıflığını göstermez o kişinin ne kadar merhametli olduğunu gösterir

Bazıları ağlayarak bazıları ise problemlerini içinde yaşar. Ama çoğu kez zayıflık kabul edilse de bu durum aslında iç gücüsel bir şey. Ve bünyeniz, karakteristik yapınızla alakalıdır.

Ağlamakla hiç bir şekilde zayıflamak mümkün değildir. Bunun nedeni ise insanların bazı olaylardan etkilenmesinden kaynaklanıyor.

Bu düşünce gerçekten yanlıştır. aslında ağlayarak kendimize zayıflık yerine rahatlık verir ancak ne yazık ki toplumda bu alaycı bir şekilde karşılanmaktadır.

Kesinlikle değildir. İnsan her duyguyu tatmalıdır. Ama her şeyi ağlayan insan biraz zayıf değilde kırılgan olabilir. Ağlamak insanı rahatlatır. Yani aslında egosu olmayan insanlar rahatlıkla ağlayabilir. Ama egosu yüksek insanlar ağlamayı kendine yakıştıramaz. Ağlamayı bir zayıflık olarak görür.

Ağlamak zayıflık değil duygusallığın simgesidir zayıflık olduğunu düşünen kişilerde genellikle yalnız kaldığı zaman ağlar asla zayıflık olarak algılanmaması gerekir sonuçta insan sinir halinde de kendine hakim olamayıp ağlaya bilir

Ağlamak asla zayıflık göstergesi değildir duygulu merhametli insanlar ağlar üzülür kalbi katılaşmış olan insanlar göz yaşı dökmez insanız her şey bizim için.

Ağlamak zayıflık değildir. Ağlamak çoğu zaman bir rahatlama yöntemidir. Mesela ben sinirli olduğum zamanlarda genellikle sinirimi atmak için ağlıyorum ve ancak bu şekilde rahatlatabiliyorum. Bir yerleri kırıp dökmektense bu yol bana daha mantıklı geliyor.

Bence asla çünkü bazen yalniz kalip bile insan düşünmekten sinirler bozulur ağlamak insanin içini rahatlatir duygusal olanlar bazen güç yetmiyebiliyor

Bana göre ağlamak bir zayıflık değil, kişinin duygularını belli etme şeklidir. Bazı insanlar duygularını içine atamaz ve bunu yansıtmak durumunda kalabilir, ağlamakta bu durumlardan biridir.