Aile Hekimi göz hastalıklarına bakar mı?

İyi geceler. Gözlerimde problem var karanlıkta uzağı net göremiyorum ve ağrıyor önceden böyle bir problem yaşamıyordum. Çoğu insan gibi bende standart bir insanım ve özele gitmeye pek durumum yok devlet hastanesinden de randevu almak ölüm gibi birşey en erken 3 hafta sonraya veriyor. Aile Hekimi yardımcı olabilir mi en azından devlet hastanesinden aldığım randevu günüm gelene kadar çünkü ağrı rahatsız ediyor

Evet bakar aile hekimi genel olarak muayene eder.

gidip görünsen bile pek birşey anlayacağını sanmıyorum. Malum bu zamandaki doktorlar herşeye adapte değiller. Sadece branşlarında muayene ediyorlar.

evet ilk kontrol olarak bakıyor. Ama onemli birsey varsa göz doktoruna yonlendiriyor.

Alanında tecrübesi var ise bakabilir. Ancak uzmanı kadar bir etki bırakmaz.

Muayeneyi yapar sana ancak aile hekimlerinde genellikle gereken araçlar olmuyor. Seni yine muhtemelen uzman bir doktora yönlendirir.

Muayeneyi yapar dert nedir bilse bile sevk eder onun calişma alanı olmadı için

aile hekime gidebilirsiniz ilaç yazacaktır ama yinede en eüzelo kontrol kendi doktorunda olacaktır

Göz Doktoruna Görünmeni öneririm baksa bile yeterli tedavi olmaz yeterli tedavi için göz doktoru şart.

Ön kontrol yapar her doktor acil ve ön kontrol yapacak derecededir o yüzde hepsi yapar

Sorununu dinler ama yine bir göz doktoruna yönlendirir.

Kendisiyle alakalı olmayan hastalıkları söylediğimiz zaman, dinledikten sonra hangi bölümle alakalıysa hastalık, oraya yönlendirirler hep.

ilk olarak bakar ancak uzmanlık gerektiren bir rahatsızlıgın varsa pek birşey anlayacagını düsünmüyorum

Bakmıyor diye biliyorum bunun için göz doktoruna gidilmeli.

zannetmiyorum aile hekimleri muayne ese bakar ama çözüm bulamaz bır hastaneye sevkeder

Hiç gitmedim ama bakabilir diye düşünüyorum çünkü ön muayene de olsa yapıyorlar.