Ailede ekmek almaya kim gitmelidir sizce?

Bir ailede ekmek ve benzeri ufak alışverişlere kim gitmelidir sizce

Aileden herkes gidebilir bi ayrım yapmak olmaz bence, herşeyide bi kişinin üstüne yüklemekte olmaz.

Ataerkil aile yapısına göre evin reisi almalı. Lakin artık modern hayatta herkes alabilir. Eğer ben evde yemek yapıp bulaşık falan yıkayabiliyor isem eşim de ekmek almaya gidebilir.

O an kim müsaitse kimin işi yoksa rahattaysa o almalıdır bence. küçüklerin genellikle önemli bir işi olmadığı için küçüklerin gidip ekmek alması makbuldur.

Bence müsait olan, gitmek isteyen gidebilir. Her zaman aynı kişinin gitmesi hoş olmaz (olmuyor) bence. Her ev işinde yardımcı olabilecek herkesin yardımcı olmaya çalışması en güzeli olur diye düşünüyorum

Normal şartlarda en küçüğünün görevi olan ekmek alma işi bizim evde biraz karışık. Müsait olan kim varsa o gitmeli.

bir ailede ekmek almaya Her zaman evin en küçük çocuğu gider bizde böyledir

Evin erkekleri yapar .Eve gelmeden arayıp sormalari gerekir.

Bence evin erkeği. Ben ailemin babası olarak her akşam eve gelirken eşimi arayıp ihtiyaçları sorarım. Evdeyken de bir şey alınacaksa ben giderim. Ama büyük bir oğlum olsaydı, bunu öğretmek için ortaokuldan itibaren onu gönderir, bir erkeğin evinin ihtiyaçlarını karşılaması gerektiğini uygulamalı olarak kavratmaya çalışırdım.

ailede ekmek almaya en küçük gitmeli diyorlar ama bence bu yanlış en küçük olduğum için demiyorum sırayla gitmeli sırayla gidilmiyorsa bile en küçük hergün gitmemeli özellikle sabah ekmek alma durumu akşama göre çok uyuz verici birşey çünkü akşam eve gelirken alırsın çok batmıyor ama sabah erken den kalkmışşsınız zaten bide ekmek almaya gitmek çok uyuz verici sık sık olunca gerçekten sıkıntılı bence baba gitmeli :slight_smile:

Tabi ki de ailenin en küçüğü. Yada bir gün önce eve girmeden alcaksın sorun kalmayacak.

dışarıda kim varsa onun gelirken alması mantıklı olandır herkes evde ise de kimin işi yoksa bostaysa o olabilir yoksa bu bi görev degildir

Eşim gider hep ben kahvaltı hazırlarım onun hazırlanması daha kolay hem

bana göre genç erkeklerin gitmesi daha uygun çünkü annemizi oraya kadar yormamızın bir anlamı yok benim ailemde hep ben giderim.

Bana göre evin en küçük üyesi 7 yaşını geçmişse ekmek almaya o gitmelidir.

En son eve kim geliyorsa o gelirken almalı. Ama evden çıkılıcaksa genelde evin en küçük çocuğu seçilir bu göreve :grinning:

bence evde erkek varsa erkek gitmelidir ama pazara gidilecekse veye onemli bir mal alinacaksa anne veya kızlar gitmeli. çünkü erkekler iyi maldan anlamıyorlar . sadece onları ufak tefek şeylere göndermek daha uygun olduğunu düşünüyorum.