Ailenin istemediği bir evlilikte mutlu olunabilir mi?

Ailenin istemediği bir evlilikte mutlu olunabilir mi?

Ailenin istemediği bir evlilikte mutluluğu yakalayabilmek maalesef nadiren görülen bir durumdur. Doğduğumuz andan itibaren duygu ve düşüncelerimizin nasıl bir seyir izlediğine hakim olan ailelerin evlilik esnasında görüşleri mutlaka alınmalıdır. Sırf aşk uğruna aileyi hiçe saymak, gelecekte bu evlilikte bir problem yaşandığında büyük pişmanlıkları da beraberinde getirecektir.

Evlilikte kağıt üzerinde sadece iki kişi evlenirken, gerçekte o kişilerin aileleri de “evlenmiş” olmaktadır. Haliyle, ailelerin onaylamadığı bir evlilik belki sona ermeyebilir ama o evlilikten huzur ve mutluluk bulmak pek de kolay olmayacaktır.

Ailenizin ne kadar mantıklı bireyler olduğu ile orantılıdır bu durum. Saçma ve gereksiz bir şey için istemiyorsa ve gerçekten altını dolduran hiçbir mantıklı neden yoksa kalbinizin sesini dinleyin. Ama tam tersi olarak karşınızdaki insanın olumsuzluklarını görüyorlar ve bunun için mantıklı bir açıklama ile size geliyorlarsa ailenize asla sırtınızı dönmeyin.

olunabilir, bir sakınca yok ailemiz istemiyor diye mutlu olunmaz olarak bir kaide mi var.

Evet olunabilir kişilerin aklı davranması ve sorumlulukları yerine getirdikçe evlilik olunabilir

Bazı aileler var ki tanımadan etmede bazı nedenlerden ötürü evliliği istemeyebilir bu durumda mutlu olan çiftler de var aynı zamanda mutsuz olanlar da biraz şans işi bence .

Aileler bu konularda hep haklı çıkıyor maalesef ki, ama bence o anı yaşamak gerekir ilerde ben o kişiyle evet belki çok mutsuz olacağım ama şuan onunla mutluysam o anı yaşamak isterim. ilerde mutsuz olacağız diye şimdi niye mutluluğumuzu yaşamayalım değil mi.

Belli bir süre mutlu olunur tabiri caiz cicim ayları geçtikten sonra o evliliğin tadı kalmaz.

Hayır olunduğunu pek göremedim. İlk başta aşktan gözleri dönüyor ama sonra hayatın gerçeğiyle karşılaşıyorlar ki bu zaten ailenin olumsuz karşıladığı şey oluyor.

Bence olmaz ama hayat herkesin karşısına neler çıkaracağı belli olmaz iyi olursa sorun hallolur

Evet mutlu olunabilir önemli olan kisinin kendisinin istemesidir.
Ailenin de onay vermesi çok önemlidir ama sonuçta evli olan kişilerin kendisidir.aileleri değil.

Zamanla insanların birbirini tanıması değişen olaylar genelde aileler çocuklarının mutluluğunu ister fakat evlilik konusunda gönül ferman dinlemeyince kötü sonuçlar doğira bilir iyi de ola bilir zamanla belli olur

Ailenin istemediği bir evlilikte mutlu olunabilir ancak evliliğin neden istenilmediği burada önemlidir. Dikkatli olmak gerekir.

bu tarz durumlarda ailenin de kişilerinde iyi tanışmaları gerekir. Çünkü genelde bu mutsuz evlilikler kişilerin birbirlerini iyi tanımamasından ve hatta karakteristik olarak değiştiklerini düşünmelerinden doğar. Bu nedenle aile de kişilerde mutlu bir evlilikte çok önemli bir faktördür

yaşantı olarak mutlu bir evliliğiniz olabilir, bir evlilikte olması gereken bütün güzel şeylere de sahip olabilirsiniz fakat içinizdeki o huzursuzluk bütün bu mutluluğunuzun altında sizi tam anlamıyla mutlu biri olmaktan alı koyar ve hiç bir zaman tam olmazsınız hep bir yarım kalırsınız. Yarım bir gülüş, yarım bir sevinç, yarım bir hayat…

Ailenin ne gibi düşüncelerle istemediğini göre değişir. Ailenin istemediği her evlilikte mutsuz olunacak diye bir kesinlik olamaz ama kişi tercih yapmak sorunda olacağı, ailesini karşısına alacağı için illaki bir mutsuzluk yaşayacaktır.

Mümkün. Bu kişilere göre değişiyor. Mutlu olan var olmayan var. Genelde aile haklı çıkıyor kişi sevdiği için ilk zaman göremeyebiliyor. Ancak mutlu olanlarda var.

Hayır olunmaz

Kendiniz yaşayıp görmeniz lazım. Siz emin olduktan sonra aileniz istemiyor diye o ilişki bitirilmez. Bitirilse de içinizde kalıcaktır illa ki. Bu da ailenize karşı kopukluk yaşamanıza neden olur. Sonuçta aileniz evlenmiyor siz evleniyorsunuz. Evlilik gerçekleşir ise arada yapıcı olacak taraf olmanız gerekir.