Aileye Kendini Kanıtlamak İçin Neler Yapılabilir?

Her anne baba çocuğunun ayakları üstünde durması lazım, ayaklarımızın üstünde durabildiğimizi kanıtlamak için neler yapmalıyız ?


Kendi paramızı kazanıp ayrı eve çıkarak, kendi başımıza bir ev geçindirerek kanıtlayabiliriz bence.

Çalşıp çabalayıp , güzel bir yerlere gelince , kendi ayaklarında durabileceğine inanırlar.

Yaranamazsin.Dünyayı ayaklarına sersem neden sola değilde sağa derdin diye söylenirler.

Zamanla alakalı bir durum. Kısaca yavaş yavaş kendinizi zorlamadan bunu gösterebilirsiniz. Kendiniz alışveriş yapın, yemeğinizi hazırlayın, çamaşırlarınızı yıkayın, faturaları ödeyin mesala. Zamanla sorumluluklarınızı arttırın.

İlk önce mesleğimizi elimize alıp, meslekte yükselmek için çabalamak lazım zaten gerisi gelir.

Öncelikle onlara kendi ayağının üstünde durmayı kanıtlamak lazım. Başarılı olduğunu göstermek lazım

Aslında burada aileye bişey kanılamaya gerek yoktur. Bir insan ne yaparsa kendine yapar.

Aileye kendini kanıtlamak için değilde, yaşamak için çalışıp hayatımızı düzgünce devam ettirsek ailede anlar.

Eğer aileye kendinizi kanıtlamak istiyorsanız, kötü alışkanlıklardan uzak durun, sağlıklı olun, okuyun, çalışın, dersiniz de başarılı olun ve Mesleğinizi elinize alın.
O zaman kendinizi aileye kanıtlamış olursunuz. Çünkü ailenin tek istedikleri çocukların sağlıklı olması ve iyi yerlere gelebilmesi iyi bir meslek sahibi olmasıdır.

İyi bir meslek edinip.Kariyerinde ilerlersen başarıyla kendini geliştirip ailene kendini kanıtlamış olursun

Yapılan işi en güzel ve en doğru şekilde yaparsan ailene kendini kanıtlamak zorunda kalmazsın. Ailen bu başarıyı kendi görür.

Sorumluluk almaya başladığınız zaman ve destek değil de fikirlerine danışmaya başladığınız zaman zaten ebeveynleriniz size karşı güven ilişkisi kurmaya başlarlar. Israrla bir ifade çabasına girerseniz ise genelde olumsuz algılanır…

Bence hiç bisey yapilmamlidir zaten biz gençler bu hayatta sürekli biseyleri kanıtlamak için dogmuduz birilerinin biseyler kanitlayacagiz diye hayatımızı yasiyamadik
Bu hayata bisey kanıtlamaya lüzum yok bence sadece hayatınızı yaşayın bos verinin birilerinin mutlu etmeyi sadece kendinize bakımın biseyler kanitlayacagiz diye diye kendimizi dusunemez olduk
Artık kanitlamayin herşeyi oluruna birakinin ve hayati yaşayın

Kendi paranı kazanmaya başladığın gün kanıtlamış olursun kendini. Özellikle türk yapıdaki ailelerin öncülü budur. Kendini paranı kazanabiliyosan olmuşsundur. Bence böylesi çok da doğru değil. Kendini bulma yolunda olan insan deneyen insan zaten potansiyel sahibi bir insandır.

Kendi başınıza bir birey olduğunuzu ve tek başına ayaklarınızın üzerinde durabileceğinizi kanıtlayarak başlayabilirsiniz kendinizi kanıtlamaya .

İy bir okul okuyup iyi bir iş bulup güzel şartlarda yaşarsanız ve doğru bir insan olarak hayatınıza devam ederseniz ailenize kendinizi kanıtlamış olursunuz .