Aklınıza takılan hiç sorular oldu mu?

aklınızda kalan neden diye düşündüğünüz ?

Evet olur hep mesela hayatta hep şunu aklıma takarım ben neden iyi bir evlilik yapamadım neden cahillik ettim mantık evliliği yapsaydım ya diyorum ama kader ne yazık ki kaderime yenik düştüm kafamda deli sorular maalesef iş işten çoktan geçti aklımı kullanamadım en çok şuna üzülürüm sevdiğine gelip pişmanlık duydum bunu neden yaptım aklıma takılır sorular kendi kendine cevap bulamam

İnsanların tabiki böyle düşüncelere takıldığını söylemek istiyorum. Özellikle de ben kendi açımdan çok düşünüyorum böyle şeyleri kendime soruyorum sürekli.

Sevdiğim kişinin halleri hareketleri içinden ne geçiyor bana karşı duyguları ne merak ediyorum, ve bilmiyorum sürekli aklıma takılıyor.

Aklıma takılır tabi bazı sorular.Hangi insanın takılmaz ki?Ben özellikle annemi kaybettiğimden beri ölümden sonrasına dair soruları aklımdan çıkaramaz oldum.

Evet illaki gelmişde yada geçmişte aklımıza takılan sorular olmuştur,ama şu an aklımda takılı kalan bir soru yada soru işareti yok.

Ara sıra kafama takılan sorular oluyor.Çok merak edersem araştırma yaparım çok ta merak etmezsem umursamam.

Bu ülkede yaşıyorsan eğer kafana bir çok soru takılır. Bunları cevaplamak için de zaten ömrün yetmez. Söyle soyleyim bu ülkede yolsuzluk yapılıp yapılmadığını bilen var mı kimse bilmiyor o yüzden kafama takılan en büyük sorun budur.

Çoğu kez olmuştur bu durum olsa da araştırıp öğrenmeye çalışırım. çok da önemsediğim bir şey olursa o da.

Bu herkeste var takılıp kalıyor küçükten beri neden içten düşünüyoruz aklıma saçma şeyler geliyor ders çalışırken bile gezmeyi falan düşünüyorum olmasa takmasam düşünme yeteneğimizi

bence hayatta aklına hiç bir soru takılmadan yaşayan yoktur. Sonuçda insan düşünen bir varlık ve düşünüyorsanız elbetteki aklınızada sorular takılır. aklınızda sorular varsa hayatı sorguluyorsunuzdur. eğerki aklınıza hiç bir şey takılmadan yaşıyorsanız bunda bir sorun vardır. tabiki benimde aklıma sorular takıldı geçmişte hatta şuan bile takılan bir dünya soru var.

Aklına hiç bir soru takılmadan yaşayan yoktur. Sonuçda insan düşünen bir varlık ve düşünüyorsanız elbetteki aklınızada sorular takılır.

Günümüzde çoğu insanın problemi bu aslında aklına takılan soruları sormak yerine öyle takılı bir şeklide kalıyor.

Evet ve sanırım en çok düşündüğüm şey keşke üniversite okumak dışında geleceğimi garanti altına alabileceğim yollar olsaydı. Üniversiteyi ve burada bulunmayı seviyorum ama bazen vakit kaybıymış ve gençliğimi elimden alıyormuş gibi geliyor. Böyle durumlarda keşke başka bir yolu olsaydı diye düşünüyorum.

Benim bu aralar en merak ettiğim konu cennet ve cehennem aslında bu yaşadığımız dünyada mı? Yani aslında cenneti de cehennemi de burada mı yaşıyoruz zira Allahım kullarını neden yakarak cezalandıran ki.

Sabah akşam düşünür dururum kiminin cevabı kolay kiminin cevabı zor kiminin ise cevabı yok.

Bu durumu herkes yaşamış olabilir. Çünkü hayatta bilmediğimiz çok şey vardır ve bu soru işareti olarak aklımızda kalır.

ama şöyle bir durum da var biz insanlar bir şey öğrenmek için caba sarf etmiyoruz hep bekliyoruz.

Aklımda kalan tek soru var keske bazı insanlarla baska bisey bir hayatta karsılasmıs olsaydık…

Tabikide oldu ve her zaman bu soruların üzerine düşmeye çalıştım. Elbette soru işaretleri kalanlar olmuştur fakat çoğunu gidemediğini düşünüyorum.