Akraba ile aynı yerde çalışmanın artıları ve eksileri nelerdir?

Akraba ile aynı yerde çalışmanın artıları ve eksileri nelerdir?

Bir yandan olumlu bir yandan olumsuz tarafları vardır.Akraba ile çalışınca iş yerinde başımıza gelen olaylar akrabalar arasında konuşulabilir.

Faydası tanıdık biri olması sana iyi gelir. Zarar yönü bir sorun olduğunda komple sülale etkilenir.

Akraba ile aynı yerde çalışmak bence güzel, tanıdığın kişiler oluyor çevrende daha iyi oluyor.

tanıdık akrabaya aynı yerde çalışmanon zararları ona biri haksızlık yaptığında sizde sinirlenebilirsiniz artıları ise birbirinize her koşulda destek olursunuz

İş yerinde yaşadığınız olumlu veya olumsuz her şeyi her konuyu ailenize ve sizi tanıyan kişilere çarpıtarak anlatma olasılıklıkları yüksektir . Gözleri hep üzerinizde olur.

Bu durumun hiçbir artısı olamaz , birini tanımak istiyorsanız gerçek yüzünü görmek için aynı yerde çalışmanız gerekebilir .

kendi ortamıma bakarak söylüyorum ki çok da hoş bir şeyi yok. Ha bu kişi samimi arkadaşın ise çok güzel bir şey bu bence. Fakat günümüzün insanları olduğu şeylere size bakarken gülüp eve gidince veya başka ortama girince hemen aksini anlatıyor maalesef bu yüzden herhangi bir olayı görüp tanıdıklara farklı ifade eden insanlar var. Bundan dolayı akrabanın yanınızda çalışması çok rahat olmuyor.

Akrabayla iş yapılmaz git yabancıyla çalış daha iyidir bi hata yapsan hemen kafana kakarlar yıllar geçsede lafını yaparlar o yüzden akrabayla iş felan yapılmaz

Ben akrabalarımi hiç sevmem ya genellikle. Çünkü dostoyevskinin de dediği gibi akraba ilişkileri çok samimiyetsiz.