Aktarlarda, açıkta satılan baharatlar zararlı mıdır?

Aktarlarda, açıkta satılan baharatlar zararlı mıdır?

Son çıkan haberlere göre kapalı paketlerdeki baharatların zararlı olduğu söyleniyor ancak açık aktarda satılanlarda da zararlı maddeler olabilir.

Paketlemek için kullanılan maddelerin içinde de kimyasallar olabiliyor.Açıkta durduğu zamanda baharatlara toz ve mikropların bulaşma ihtimali var.Özellik şu zamanlarda hastalığı yaşıyoruz aktarlarda hiç bir ürünün açıkta satılmaması gerekiyor.Benim alışveriş yaptığım aktarda ürünler kutuların yada kavanozların içinde kapalı şekilde duruyor.Tüm aktarlarda ürünlerin kapalı ortamda muhafaza edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

eskiden de açıkta satılan birşey almamaya özen gösterirdim şimdi hiç almıyorum

Kapalı ürünlerde de açıkta satılan ürünlerde de her türlü hileyi yapıyorlar.

hijyen açısından oldukça sakıncalı olduğunu düşünüyorum. Tüm gün havada biriken toz ve mikroplar üzerlerine iniyor.

Temiz ve hijyenik bi ortamda ise değildir. Kapalı ambalajlı ürünlerde bile hile var, önemli olan kapalı veya açık olması değil o ürünün güvenirliği.

dükkan temize hinyenikse taze taze geliyorsa bir sorun olmaz

Ürünler taze olarak geliyorsa bir sorun olacağını düşünmüyorum. Fakat toz halindeki ürünlere mikroplar bulaşabilir. Bazı açık ürünlere müşteri dokunabilir bu konuda dikkatli olmak gerekiyor. Paketli ürünlerde de ben paket kaynaklı kimyasalların zararlı olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden bazı aktarlarda kavanozun içinde muhafaza edilen ürünleri var onları kullanıyorum. Onlar zararlı değildir.

Zararlı olabilir üstüne bakteri veya toz uçuşabilir. Ya da bayatlanmış olabilir. Kapalı bir şekilde almak daha doğrudur bence.

Zararlı olduğunu zannetmiyorum. Ama kapalı olursa sağlık açısından daha iyi olur.

Aktardaki ürünlerin zararlı olduğunu düşünmüyorum. Kapalı paketlerdeki kimyasallar daha fazla zararlıdır. Bu yüzden bildiğiniz güvendiğiniz bir aktar varsa ürünleri taze geliyorsa onlar tercih edilebilir.

Evet en çok da covid zamanında daha tehlikelidir. Dikkat edilmeli.

bence tehlikeli her türlü pisliğe maruz kalıyorlar

Açıkta satılan herşey hijyen açısından sıkıntılıdır. Dış etkenlere daima açıktır.

Zararlı olabilir çünkü açık olduğu için giren çıkandan üzerlerine toz mikrop her şey gelir

Hijyen koşulları içerisinde satılırlar ise hiçbir sorun teşkil etmez . Üzerlerinin kapalı olması gereklidir .