Aldatıldıktan Sonra En Hızlı Nasıl Toparlanılır?

Aldatılmış olmanın verdiği sarsıntı bazen aylarca sürebilir ilişkinin ne denli uzun/kaliteli olduğuna göre değişir, kimisi sıra sürede atlatırken kimisi de öfkesini içinden atamaz. Bu süreci hızlı atlatmanın bir yolu var mı ?

Kendimizin değerini bilip aldatan kişinin de kötü yönlerini düşünerek atlatabilir. Spor yapmak işe yarıyor.

Kendimizin değerini bilip aldatan kişinin de kötü yönlerini düşünerek atlatabilir. Spor yapmak işe yarıyor.

Hayat sadece bir kişiden ibaret değildir.En önemlisi bu senin hayatındır.En güzeli ortak yaşadığın evi,çevreyi hatta yapabiliyorsan ili değiştir.Gözden ırak olan gönülden de ırak olurmuş.

Aldatılmayı atlatmanın en hızlı yolu geçmiş ilişkinde yaşadıklarını keşke demeyi bırakıp önündeki belkilere bakmayı bilmektir.
Kendinle barışık olmayı kendine zaman tanımayı ve kendine değer vermek bu sürücü daha da hızlı geçirmeni sağlar.

Aldatılmayı atlatmanın en hızlı yolu geçmiş ilişkinde yaşadıklarını keşke demeyi bırakıp önündeki belkilere bakmayı bilmektir.
Kendinle barışık olmayı kendine zaman tanımayı ve kendine değer vermek bu sürücü daha da hızlı geçirmeni sağlar.

Başlarda çok büyük hayal kırıklığına uğrarız elbet. Hayata karşı isyan ederiz. Çok üzülürüz. Ancak benim hayat felsefem de şunu diyor ki ‘’ Hayat devam ediyor.’’ İyi ya da kötü bir şekilde hayatımızı ve kariyerimizi şekillendirmek için toparlanmalı ve önümüze bakmalıyız. İnsan yaşattığını yaşamadan ölmez derler. Belki o da bir gün aldatılacak. :slight_smile:)

Aldatılmanın kolay atlacağını düşünmüyorum.Kişi zaman zaman bu durumu kafasında sorgulayacaktır.

O sizi aldatan şahsiyetsizi düşünmeyin bence sizi kendi kaybetmiştir düşünmeye değmez.

Bizim burda dediğimiz hiçbir şey işe yaramaz zamanla sen fark edeceksin yoksa başka şekil kusura bakma hiç bir davranış içini rahatlatmaz sadece pişmanlık rahatlatır

En hızlı kendimizi düzeltme için ilgi alanları bulmalıyız başka işlerle uğraşmayı düşünmeli farklı eğlenceli güzel bir şeyler yapılabilir

Kendine bir hobi bularak kafandaki kişiyi unutmaya çalışabilirsin bu en hızlı çözüm olacaktır.

Kişinin özgüvenini yerle edebilen bir durumdur. Gerekirse profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyabilir.
Bunun yanı sıra kişinin kafasını yoracağı başka bir şeyle uğraşması gerekir. İş, hobi, ilgi alanı… ( bu biraz zaman alabilir.)

Kendisine başka uğraşlar edinmelidir, psikolojisini düzeltecek hobiler bulmalıdır…

Aldatılan kişi öncelikle şok geçirecektir. Bu durumu hazmedemeyecek, kendine yediremeyecektir. Bununla birlikte bir çöküş yaşayacaktır. Kendine bakmayacaktır, kendine vakit ayırmayacaktır, acı çekecektir mutlaka. Sonra düşünmeye başlar. İlişkinin başından sonuna kadar şüphe uyandıran, gözden kaçan gizli telefon konuşmaları,mesajlar, uydurulan yalanları düşünür. Taşları yerine oturtur. Ardırdan tabiki kabul etmeli aldatıldığını. aldatıldığını kabullenmek iyileşmek için en önemli adımdır. Kabullendikten sonra toparlanma süreci biraz daha kolay olmaya başlıyor. Kendinize zaman ayırmanız bu olayı da zamana bırakmak en iyisi. Kendinizde değişiklikler, yenilikler yapabilirsiniz. profesyonel yardım alabilir, kötü düşünceleri aklınıza getirmemek için çeşitli aktiviteler yapabilir,sporla uğraşabilirsiniz.

Bir erkek için aldatılmak en zor bir durumdur, İlişkide veya evlilikte daha kötüsüde olamaz, Aldatıldıktan sonra toparlamak için yeni birini aramak ve yeni bir ilişkiye başlayarak eski unutulabilir ve daha kolay toparlanabilir.

İlk zamanlar neye uğradığınızı şaşırırsınız. Kafanızda sürekli sorular olur neden yaptı, ben yeterince sevgimi gösteremedim mi, bu kadar zaman neden farkedemedim gibi… Günler geçtikçe daha az aklınıza gelir bu sorular. Ama hızlı bir şekilde toparlamak için ailenin ve özellikle arkadaşlarınızın desteği çok önemlidir. Sizi hiç yalnız bırakmamalıdırlar.Bunun dışında siz de beyninizi sürekli meşgul edicek bir şeyler bulmalı veya spor ile bedeninizi yorarak rahat uyuyuyabilirsiniz. Gerisi ise zaman her şeyin ilacıdır.

Sizi aldatıcak kadar sizi sevmemiş,size hiç değer vermemiş birinden kurtulduğunuz için sevinmelisiniz.Toparlanmak için uğraşmak yerine öyle birinden kurtulduğunuz için,hayatına kaldığınız yerden en güzel şekilde devam etmelisiniz.

O kişinin gerçek yüzünü daha fazla zaman geçmeden gördüğün için sevinmelisin .

Aldatmişsa zaten sevmiyordur sevmeyen bir insan için üzülmek yerine gerçekten kadrini kıymetini bilen insanlar için güzel şeyler yapabilirsiniz