Alfa, Beta ve Omega Ne Demektir?

Bu kavramlar daha önce duymuş muydunuz?

Bu kavramların normal doğa halleri nasıldır sizce?

Bu terimler ne ile ilgilidir?

Alfa ve betayı daha önce matematik derslerinde duymuştum.

Alfa, Yunan alfabesinin ilk harfidir. Aynı zamanda telsiz görüşmelerinde A harfini ifade eden koddur. Matematikte açı ifade eden sembol, fizikte açısal ivmelenme alfa işaretiyle gösterilir. Bunların dışında, yatırım alanında, yatırım indeksine göre, yatırımın fazladan geri dönüşü o yatırımın alfa değeri olarak ifade edilir. Ayrıca, bir topluluk içindeki baskın birey de alfa olarak ifade edilmektedir.
Beta, Yunan alfabesinin ikinci harfidir. Yatırım alanında, yatırımın tüm pazara göre volatilitesinin ölçüsüdür. Bilgisayar programlarında, programın henüz tamamlanmamış sürümü olduğunun ifadesidir. Topluluk içinde, risk ve yüzleşmelerden kaçınan dikkatli bireyleri ifade eder.
Omega, Yunan alfabesinin son harfidir. Elektrikte direnç birimi olan ohm’un sembolüdür. Ayrıca, açısal frekans sembolüdür. Topluluk içinde en son (en altta görülen) bireyi ifade eder. Herhangi bir sıralamada en sonda bulunanı temsil eder.

Alfa, beta ve omega Yunan alfabesine ait harflerdir. Alfa ve beta bir çeşit ışık türüne de adını vermiştir.

Bunlar yunan alfabesine ait olup, birçok bilim dalında kullanılır. Alfa ve beta hem matematikte, hem de fende ışın anlamında kullanılır. Omega ise bir çeşit yağ asidi olarak bilinir.

Bilimsel açıdan erkek tiplemelerine verilen isimler olarak biliyorum, hatta bu tiplerimeler ek olarak sigma vardı. Dört tip erkek oluşturulmuş ve bu erkekler kişiliklerine göre bu kalıplarla isimlendiriliyor.Hatta hayvanlara da artik bu dört tiplemeden hangisi uygunsa eşleştiriliyor.

:lion:Alfa ve :tiger:Sigma olmak öyle basit değildir.
Sokak züppelerin hiç biri Alfa değildir. Alfa ve Sigma kadın/erkek olmak kültür, eğitim ve kişilik ister. Örnek, uçağa binince Bayan hosteslerin dominantlığı vardır, işte bu alfadır.
Polisler yine alfadır hep göz önündedir ama Devlet adamı A der ise A demelidir. Bir Devlet polisi olmadan da durabilir Sovyetler ve Roma gibi ama Askeriyesi olmadan duramaz, asker ne kadar sosyal olmasada Devlet adamına bırak B demeyi, direk indirebilir, işte bu sigma.

Örnek:
Alfa = :man_teacher:t2:Ceo, :man_judge:t2:Hakim, :woman_astronaut:Hostes, :man_police_officer:t2:Polis
Sigma = :man_office_worker:t2:Avukat, :man_guard:Asker, :man_pilot:Pilot

Yunan alfabesindeki harflerdir. Ayrıca matematik biliminde kullanılan terimlerdir.