Ali Muhittin Taşdoğan kimdir?

Ali Muhittin Taşdoğan kimdir? Hayatı hakkında bilgi verir misiniz.

Ali Muhittin Taşdoğan 1973 yılında Gaziantep’de doğmuştur . Eğitimini Selçuk Üniversitesin’de tamamlamıştır . 2014-2018 yılları arasında MHP Gaziantep il başkanlığı yapmıştır .

Ali Muhittin Taşdoğan 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep Bölgesi, 1’nci sıradan millet vekili adayıdır.
1973 yılında Gaziantep’in İslahiye ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gaziantep’te tamamlayan Taşdoğan, 1997 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2007 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Anestezi ve Reanimasyon Kliniğinde uzmanlığını tamamladı. Gaziantep, Muş, Konya, Afşin ve Pazarcık devlet hastanelerinde görev yaptı. 2015 yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Anestezi Teknikerliği Bölümünde Dr. Öğr. Üyesi kadrosunda çalışmaya başladı. Bu görevinden milletvekili adaylığı için ayrıldı. Halen Özel MMT Amerikan Hastanesi yönetim kurulu üyesi ve Genel Müdürüdür. Taşdoğan, ortaokul yıllarında mensubu olduğu Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Fakülte Başkanlığı, Üniversite Başkanlığı, İç Anadolu Bölge Eğitim Başkanlıkları, Konya Güneysınır TÜRKAV yöneticiliği, Gaziantep TÜRKAV Şubesi kuruluşunda görev alıp, şube başkan yardımcılığı görevinde bulundu. Memuriyet hayatı boyunca Türk-Sağlık-Sen üyesi olarak çeşitli faaliyetlerde bulundu. Karakoyunlular Kültür ve Dayanışma Derneğinin yönetim kurulundadır. 2012-2014 yılları arasında MHP Gaziantep il yöneticiliği ve Başkan Yardımcılığı yaptıktan sonra 2014 yılında İl Başkanlığı görevine getirildi. Milletvekili adaylığı için bu görevinden ayrıldı. Tıp alanında çeşitli sivil toplum kuruluşlarına üyeliği de devam etmektedir. Çeşitli gazete ve dergilerde siyasi, sosyal ve sağlık Taşdoğan, evli ve dört çocuk babasıdır

Ali Muhittin Taşdoğan, Gaziantep doğumludur. Selçuk Üniversitesi tıp mezunudur. MHP milletvekilidir.