AliExpress mi daha güvenli Wish mi?

Hangi siteden alışveriş yapmak daha mantıklı ?

Aliexpress sitesi bana daha güvenli gelmektedir, 8 yıldır bu siteyi kullanıyorum herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. Önemli olan alışveriş yapmadan önce satıcıyı detaylı bir şekilde araştırılması gerekmektedir.

AliEkspres daha güvenli bir sitedir. Tabi bekleyecek vaktim var sıkıntı yok diyen biri için. En azından garanti geliyor. Sonuçta yurt dışı olduğu için geç gelmesi de normal.

Wish’i hiç duymadım açıkçası. Bu konuda biraz araştırma yapmalıyım. Aliexpress’i bildiğim ve alışveriş yaptığım için Aliexpress demek istiyorum. Her konuda güvenli. Rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz. Ürününüz verilen süre zarfında gelmese de üzülmeyin, mutlaka size ulaştırıyorlar.

Ben hiç sitesini hiç duymadım ve kullanmadım da. Ama AliExpress sitesini sık sık kullanırım. Güvenilir satıcılardan ve 5 yıldızlı satıcılardan, yorumlara dikkat ederek alışveriş yaptıktan sonra herhangi bir sıkıntı olmadan 3 hafta 4 hafta içinde ürün gelmektedir

Aliexpress, wish aynı sistemlerdir. Ve ikisi de güvenlidir. İkisinden de kaç kere bedava alışveriş yapmışlığım var. Hiçbir sıkıntı ve problemle karşılaşmamışımdır. Para vererek asla yurtdışından böyle sitelerden alışveriş yapmayı tercih etmiyorum.

satıcı araştırması nasıl yapılıyor peki ?

Aliexpress bence öbür dediğini bilmiyorum ama Aliexpresste ürünün gelmediğinde para iadesi yapıyorlar satıcı sana onayla tartışmayı kapat derse kapatma Aliexprees sonra el atıyo hemen 1kaç gün içinde yatırılıyor çok pahalı bir şey alma bence ama

aşağıda örnek resim gönderildi, bunun üzerinden hareket ederseniz herhangi bir sorun yaşamazsınız.

">

@erdn54#72197 teşekkür ederim

Wish ten hic alışveriş yapmadım. Ancak aliekspresten aldığınız urun gelmese bile talep doğrultusunda ödediğiniz tutarı iade ediyorlar. Güvenilir bence.

Aliexpress sitesi daha güvenlidir. Almış oldugunuz ürünler er yada geç size ulaşmaktadır. Size ulaşmadıgında da itiraz ederek paranızı iade ediyorlar.

Bu bir yorum sorusu olduğundan doğru bir cevabı olmayan sorudur. O yüzden bence AliExpress daha güvenilir bir sitedir. Çünkü Wish’e göre daha fazla müşterisi vardır.

Wish adlı siteyi hiç kullanmadım. Ancak Aliexpress adlı siteyi bir çok defalar kullandım. Yeterince güvenli bir site. Tek sıkıntı kargonun geliş sürecinin çok uzun olması. Bazen o kadar uzuyor ki aldığınızı bile unutmuş oluyorsunuz. Ama ürünler her zaman geliyor ve iade gibi durumlarda para iadesi sorunu yaşanmıyor. Bu da güzel bir özellik.

Aliexpress güvenli bir sitedir tabi satıcıyada bağlıdır bu.Özellikle dolar kuru düşükken tadından yenmez.Tek kötü yanı 30 güne varan bekleme süresidir.

Wish fiyat politikası biraz problemli yanıltıcı ve caydırıcı olabiliyor 40 lira gördüğünüz ürün alımda karşınıza 130-140 çıkıyor sebebi ise gönderim ücreti tabi ki, ürünlerde shop kullanılması cabasi ürüne dahil olmayan marka içerik ile tanıtım yani. Artı olarak arama filitre kullanamıyoruz derece ve marka mevcut sadece bu sebep ile aliexpress yerinde, tutarlı ve güvenli bir sistem sunuyor…

bence aliexpress daha güvenli ve bana göre ürün yelpazesi daha geniş bir platform

Aliexpress daha çok bilindiği ve kullanıldığı için daha güvenilir olarak oluyor.

AliExpress daha tanınmış, bilinir ve güvenilir bir sitedir. Daha fazla kitleye sahip.

Aliexpress daha güvenli olduğunu düşünüyorum. Wish’ten ziyade daha çok kullanılıyor diye biliniyorum.