Alkol(rakı veya votka) yanında iyi gidecek mezeler nelerdir?

Alkol(rakı veya votka) yanında iyi gidecek mezeler nelerdir?

Genel olarak rakının yanına bol meze hazırlanır. Yoğurtlu, cacık, rus salatası, acılı ezme, şakşuka, haydari, közlenmiş patlıcan salatası gibi mezeler hazırlanmaktadır. Onun yanında peynir, turşu veya turşu kavurması eklenebilir. Peynirin her türlüsü kullanılmaktadır. Mezelerin yapımı kolaydır ve tariflerini bulmakta zorlanmazsınız. İşletmelerde vega evlerde çeşitli türlerde mezeler hazırlanıp yanına servis edilir.

kavun , acılı ezme, haydari, piyaz , peynir ,

Votka için çok da mezeye ihtiyaç yoktur aslında. Kuruyemiş ve cips ile ideal şekilde içilir. Rakıda da aslında kişiye göre değişir. Kimisi sadece beyaz peynir ile içer kimisi masa donatı. Ama genel hatlarıyla haydari, humus, barbunya pilaki, tavuk ya da et sote, abuganuş, beyaz peynir, kavun, karpuz gibi yiyecekler tercih edilebilir. Ama bence asıl rakının en güzel mezesi dost sohbeti ve çaydır. Kişisel görüşüm bu tabi ki.

Rakı yemekte servis edilecekse peynir, acılı ezme, şakşuka, rus salatasından oluşan bir ordövr tabağı arkasından balık veya kırmız et yenilebilir. Yemek haricinde rakı içilecekse kullanılacak mezeler;
Çiğ köfte,
Peynir,
Yoğurt,
Barbunya pilaki,
Lakerda,
Beyaz leblebi,
Bardak eriği,
Kavun karpuz,
Acılı ezme, fava, humus , turşu gibi arzu edilen mezeler hazırlanabilir. Votka ve Cin içerken çok mezeeye ihtiyaç duyulmasa bile kuruy emiş iyi bir seçim olacaktır. Bira ile cips ve tuzlu fıstık, patates kızarması, Viski ile badem ve çikolata, Tekila ile sadece limon, Şarapla kuru yemiş ve eski kaşar. iyi gider kokteyller ve martini, malibu, safari gibi içeceklerle meze alınmaz martini Dry zaten içinde yeşil zeytinle gelir.

Votkanın yanında mezeye çok da gerek yoktur cips kuru yemiş gibi yiyeceklerle tüketilebilir. Rakının yanında da peynir kavun karpuz tüketebilirsiniz.

Rakı içerkenkende votka içerken de ben fazla meze tüketmem. Rakı ile bur kase beyaz leblebi,votka içerken de tatlı bir meyve(Ben şeftaliyi tercih ederim).

rakının yanında beyaz peynir , yoğurt, kavun ve çiğ köfte harika gider . çerez türü şeyler de tüketilebilir . Votka da ise çerez, patlamış mısır, cips ve hatta yemek bile yenilebilir. makarna vb. gibi votka yanında meyve olarak elma da tüketebilirsiniz.

Rakının yanında beyaz peynir ve sohbeti güzel bir dost yeterlidir. Vodka için ise kuruyemiş ve cips tüketilebilir.

Rakının yanında genelde gördüklerimizle söylüyoruz. Beyaz peynir, kavun, karpuz, acılı ezme meze tarzı şeyler tüketilmektedir. Ağır bir içecektir. Votka da ise cips, kuruyemiş, tuzlu fıstık, patates kızartması gibi besinler tüketilebilir.

Kavun ,peynir, rus salatası ,çiğ köfte , acılı ezme ve rakı için anasonun ağır tadını bastıra bilecek birçok meze çeşitl.

Teretür
Humus
Tarator
Havuç limon aşırı .
Közlenmiş patlıcan salatası .
Süzme peynir.
Süzme yoğurt.