Alkollü içecekler kilo aldırır mı?

Alkol tüketerek sağlıklı ve fit kalabilir miyiz? Alkollü içecekler kilo aldırır mı?

Alkollü içecekler içerek fit kalmak ne yazık ki çok zordur. Alkol bilindiği gibi mideye girer girmez vücudu tahrip edip yormaya başlar. Buradan kana karışan Alkol daha sonrasında temizlenmek için karaciğere ulaşır. Karaciğerde bu işlemin yapılması hem uzun bir zaman alırken aynı zamanda organı yorar. Bu yüzden vücuda daha fazla enerji gerekir. Vucud da içeri giren her besini yedekleyip depolar. Buda zaman içinde yağlanma ve kilo alma dediğimiz problemi ortaya çıkarır.

Gerekli miktarda su ihtiyacı karşılandığında fit kalmayı mümkün gördüğüm olay.Sadece göbek kısmında bir problem olabileceğini düşünüyorum.

alkol tüketimi kilo yapmaz insan vücudu alkol ile gelen kaloriyi depolayamaz

aldırmaz yalnız ödem yapar. Ancak dikkat etmek gerekir çünkü sağlıklı bir şey değildir.

alkollü içeceklerden ziyade yanındaki mezelerin yüksek kalorili yiyecekler olması daha fazla kilo aldırır.

Alkollü içeceklerde bulunan kaloriler alkol oranında azdır ya da çoktur. Alkol şişelerinin üstüde alkollerin yüzdeleri belirlenmiştir. Alkollerden az da alınsa çokta alınsa zararlıdır

Kilo aldırır desem de aldırmaz desem de doğru olmaz çünkü kilo alıp vermek insanın yemesine bağlı. Yediğimiz yemekler bölü metabolizma hızı oranı diyebiliriz. Alkol metabolizma hızımızı yavaşlattığı için öncekiyle aynı öiktar yemek yediğimizden ötürü kilo alırız. Ayrıca alkol yzararlı bir şey olduğu için vücutta ödem oluşturur, o ödemi atmak için baya bi su içmemiz ve ödem atıcı bitki çayları tüketmemiz gerekir. Alkolle alınan kilo kesinlikle sağlıklı bir kilo değildir. Dikkat edilmesi ve aşırıya kaçılmaması gerekir. Sürekli alkol tüketen insanların metabolizma hızları baya yavaşladığı için yedikleri azıcık yemek de kilo aldırabilir. İçilen su oranını olabildiğince arttırmak gerekir. Tabiki ben diyetisyen değilim ve bildiklerim bu kadar o yüzden en iyisi kilo sorunu olanların rasgele diyet yapmayıp diyetisyenlerle görüşmeleri gerek :slight_smile:

ALKOL TÜKETEREK FİT KALMAK OLDUKÇA ZORDUR ALKOL İNSANA KİLO ALDIRIRIR İNSANIN İŞTAHINI AÇAR VE BESİNLERİN DAHA ÇOK TÜKETMESİNİ SAĞLAR ALKOL İNSANIN MİDESİNİ GENİŞLETİR

Çoğu kilo aldırır özellikle’de bira en çok kilo aldıran içkidir aslında. Dikkat ederseniz çok bira tüketen herkesin göbeği vardır.