Almanya'da evi olmayanlar için uyku kapsülleri kuruluyor

Almanya’da kurulan bu uyku kapsüllerinin soğuğa karşı koruyup korumadığı test aşamasındaymış. Eğer koruma sağlıyorsa Almanya’da bunu birçok yere yayacaklarmış.

Çok iyi düşünmüşler keşke Türkiye’de olsa evsiz insanlar zor durumda kalmasa ya.

Şimdimi ismiyle uyku tulumlarının gelişmiş hali. Eğer uyum sağlarsa kullanılır.

Çok mantıklı şeyler yapılıyor bu kapsüller burada da yani Türkiye’de de yapılabilir bir çok evsiz insan var.

Dış devletler bu konuda çok duyarlıdır, bu tür uygulamalar yaparak çalışarak insanları evsiz olmaktan kurtulmak ve barındırma yerleri açmak çok iyidir. Keşke her ülkede böyle çalışmalar olsaydı.

Çok güzel bir girişim yapmışlar. Almanya da zaten vatandaşlara devlet tarafından oldukça iyi yardımlar yapılıyor. Evsizler için bunu düşünmeleri iyi bir fikir. Türkiye’de yapılması da güzel olurdu ama hangi birine yapsınlar. İmkân el vermez.

Bence burada da bu gibi uygulamalara yer verilmeli artık geçen kar yağışında bir amcamız donarak nasıl can verdiğini herkes biliyor ve zerre kadar bir şey yapılmadı devletin halkına verdiği değeri görmüş olduk

Aynı uygulamayı Türkiye için de bekliyoruz. Bu çok güzel bir uygulamam olmuş.

Uyku kapsülleri yerine barınacak yer verseler daha mantıklı olmaz mı? Ne kadar saçma olmuş.

Güzel bir haber. Üstelikte çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Heleki soğuk havalarda bazı insanlar malesef çok zorluk çekiyor.

Çok güzel bir gelişme. Ülkemizde de olsa keşke. Evsizler bu soğukta dışarda kalıp ölmese.

Evi olmayanlar için çok iyi birşey, soğuktan donup ölmekten kurtulurlar. İnşallah bütün ülkelerde bu yöntem olur.

çok güzel bi sestem sadece Almanya ile kalmamalı diğer ülkelerin de örnek alması gereken bi davranış.

Güzel bir haber geçekten. Sokakta yaşayan insan sayısı her ülkede malesef ki çok. İnşaallah bu tarz haberlerin devamı gelir, devletler onlar için hayatı daha yaşanabilir hale getirmeye devam ederler.

Umarım ki yapılan test sonuçlarında,soğuktan koruduğu ortaya çıkar.Maalesef dünyada çok fazlasıyla evsiz insan var,en azından kapsüller sayesinde evsiz insanlar soğuktan hayatlarını kaybetmezler.Tüm dünyaya örnek olup,her ülkede uygulanması gerektiğini düşünüyorum.

yani insanları nasıl daha az konfor sağlayıp nasıl çok çalıştırırım kafasında yapılan bir şey bence bu Çin de Japon yada olsun bunun için her yere kapsül oteller kapsül odalar yapıyorlar ve çok da ilgi görüyor

Okuduğum haberlere göre kapsüllerin donmaya karşı koruma sağlayıp sağlamadığına dair testler devam ediyor. Sağlıyorlarsa, Almanya’nın her yerine yayılabilirler.
Bence dünya genelinde, acil durumlar için son çare. Ama hala dünya politikası gereği acil bir durum olarak görmemeleri sorunsalı.

Ne anlamlı bir uygulama. Hassasiyetle bu uygulamayı Türkiyede de görmek çok güzel olurdu.

evi olmayan insanlar için çok güzel bir haber bu çok yerinde bir fikir olmuş bu karar

cok faydalı ama duyarlı düzgü davranmadıktan sonra olsa ne