Aloe vera temizleme jeli nasıl yapılır?

Aloe vera temizleme jeli nasıl yapılır?

image">image

Yetiştirdiğimiz aloeveraları kesip bıçakla üstteki yeşil kabuğu alırız. İçindeki jeli çıkarırız.

Aloe vera son zamanlarda hemen hemen herkesin kullanmaya başladığı ve oldukça popüler olmaya başlayan bir bitki. Fakat popülerliği hiç de haksız değil! Yapabildiği şeyleri duyunca, siz de hak vereceksiniz.
Aloe vera cildimiz ve saçımız için bir mucize niteliğinde! Üstelik daha da güzeli, yetiştirmesi çok kolay. Artık Aloe vera bitkisine neredeyse her evde rastlamak mümkün. Siz de evinizde büyük bir Aloe vera bitkisi bulundurarak cildiniz için birbirinden güzel maskeler ve jeller yapabilirsiniz.
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki aloe vera müthiş bir nem kaynağı. Bu yüzden kuru ciltler için Aloe Vera, tam bir mucize niteliğine sahip oluyor.
Aloe vera ile hazırlayacağınız maske ve jelleri haftada birkaç kez uygulayın. Böylece uzun süreli kullanımda Aloe vera bitkisinin faydalarını yüzünüzde hissedebileceksiniz.
Aloe vera direkt olarak cilde sürülebildiği gibi birkaç besin ile birleştirerek kendi jelinizi de oluşturabilirsiniz.
Aloe vera bitkisini sadece kuru değil yağlı ciltler de kolayca kullanabilirler. Çünkü tipi ne olursa olsun bütün ciltler neme ve nemlendirilmeye ihtiyaç duyar.
Şimdi gelelim, Aloe vera ile nasıl harikalar yaratırız kısmına. Aloe vera yüz temizleme jeli nasıl yapılır? İhtiyacınız olan 2 malzeme var. Birisi jelini çıkardığınız Aloe vera bitkisi ve diğeri de salatalık! İlk yapmanız gereken şey Aloe vera jelini bir kaseye almak. Daha sonra da üzerine suyunu sıktığınız birkaç salatalığı eklemek. Bunların ikisini karıştırıp bir kavanoza döktükten sonra buzdolabında bekletin. 1 gün sonra ise jeliniz hazır. Yüzünüze, boynunuza uygulayabileceğiniz bu jel, kuru ciltlerin adeta kurtarıcısı olacak.
Salatalık suyu ve aloe vera karışımını kullanarak yüzünüzü düzenli olarak temizlemeniz gerekiyor. Sonrasında durulamanıza bile gerek yok!
Salatalık suyu sayesinde cildinize nüfuz edecek olan bu karışım, derin bir temizlik sağlayacak.
Uzun süreli kullanımlarda ise yüzünüzün pürüzsüz bir hal aldığını göreceksiniz.
İçeriğindeki doğal sular ve doğal bitkiler sayesinde cildiniz doğal yollarla nemlenmiş olacak. Kullandığınız karışım içeriğinde yabancı bir madde olmamasının rahatlığı ile de gece çok rahat bir uyku alacaksınız!
Düzenli kullanımlarda aloe vera;
Cildinizin kaybettiği nemi kolayca kazanmasına yardımcı olacak.
Gözeneklerinizin sıkılaşmasını sağlayacak ve potansiyel siyah noktaları daha henüz oluşmadan kapana kıstıracak.
Her zaman söylediğimiz gibi yaş, cildimizin en büyük düşmanı. Fakat artık Aloe vera bitkisi sayesinde cildiniz elastik özelliğini kaybetmeyecek ve kırışıklıklar engellenmiş olacak.
Aloe vera ve diğer tüm doğal bitkilerin faydasını görmenin tek bir kuralı var: o da düzenli kullanmak. Bütün ürünlerin yararını ancak düzenli kullanım ile gözlemleyebilirsiniz. Dolayısıyla kullanmak istediğiniz ürünleri, mutlaka cilt bakım rutininize dahil etmeniz gerekir.

Aloe vera yaprağını enlemesine kesip kaşık yardımıyla içindeki şeffaf sıvı bir tabağa alınır. Ardından blender da sıvı hale gelene kadar çekilir. Sonrasında kullanıma hazırdır. Hazırladığınız jeli cam bir kaba koyup buzdolabında bir iki gün muhafaza edebilirsiniz. Fazla yapmayın. Kullanacağınız kadar yapın.

ben daha önce aloe veranın içini çıkarıp kulanmıştım. yaprağını ikiye ayırıp içindeki jeli bir kaba almanız gerekiyor. içine herhangi bir şey koymuyorum ve koyanlar var mı bilmiyorum.

Aloe vera bitkisinin en dış yapraklarından kesmek çok önemlidir. En dıştaki yaprağı ana gövdeden ayırdıktan sonra öncelikle altına peçete serdiğimiz bir kapta 10-15 dk içindeki alerji yapan sarı sıvının çıkmasını beklemeliyiz. Daha sonra yanlardaki dikenlerini kesip ortadan ikiye ayırdığımızda içindeki jeli kullanabiliriz.