Ambalajlara katılım payı ödenmesi sizce doğru bir karar mı olur?

Poşetten sonra, 30 haziran tarihinden itibaren cips,. yoğurt kabı vb ürünlerinde ambalajlarına, kaplarına katılım payı ödenecek. Biz bunu ödemek zorunda mıyız? Sizce bu doğru bir karar mı?

Bence mantıksız ambalaja katılım payı alacaklarına ambalajları kağıttan yapsınlar, kutulu yapsınlar.

Kesinlikle tek işi milleti soymak. Geri dönüşüm falan bahane. Para azalmış . Nasıl para kazanırız yollarına bakıyorlar.

herşeye katkı payı vere vere bıktık artık yakında nefesimiz bile parayla olacak

Neye para alsak diye düşünmüşler ve bunu bulmuşlar bence mantıksız tabiki ödemek zorunda değiliz zorundamıyım arkadaş herşeyden alıyorsunuz zaten yeterince para bari bunda almayın yakında nefes alıyorsun para ver diyecekler

Bence doğru bi karar olur en azından geri dönüşüm olur. Zaten yurtdışında bu uygulama senelerdir var neden Türkiye’de olmasın. Daha temiz bir ülkemiz olur.

Kesinlikle doğru bir karar değildir. Firmalar kârını hesaplarken zaten onları fazlasıyla hesaplamaktadir.

mantıksız bir karar oldugunu düsünüyorum devlete ek gelirden baska birşey degil

hayır yaa saten poşetler paralı oldu geri dönüşüm kutusu bıraksalar daha iyi

Bence yanlış farklı çözümler bulunmalı.

bence yanlış ve saçma milletin cebinde para kalmasın diye yapmadıklarını bırakmadılar

Ambalajlar için katılım payı alınacak diye bir haber dolaşıyor ama çevre ve şehircilik bakanlığı Twitter adresinden yaptığı açıklamaya göre böyle bir katılım payı alınmayacağını duyurdu.

Ambalajlardan para kazanmak yerine ambalajdan kurtulmayı deneseler daha iyi olurdu.

bu millet kazıklanmayı hak ediyor arkadaş tayip e verirseniz böyle olur

Ben yanlış buluyorum hazine boşaldı bizden doldurmaya çalışıyorlar çok yanlış