Amerika'da kürtaj yasağı onaylandı.

Dün Amerika’da 25 senatörün bulunduğu ve tamamı erkek olan bu senatörlerin imzaladığı kürtaj yasağı karını nasıl değerlendiriyorsunuz? Hayatlarında asla hamile kalamayacak, doğum yapamayacak, konuyla alakası bile olmayan bu insanların, kadınların hayatlarını etkileyecek büyük kararı vermelerine bakış açınız nedir?

Bence doğru bir karar. Madem çocuk yapıyorsun ne diye sonradan kürtaj yapıp Allah’ın verdiği canı alıyorsun. Gerçi onlar Allah’a inanmiyorlar ama neye göre bu kararı alıyorlarsa.

Doğru bir karar. Bildiğin bebek cinayetini giriyordu. Doktorlarda zorunlu olarak yapmaktaydı. Helal olsun.

Bizim dine göre evet iyi yapılmış ama oradaki yaşam ve din bu olayları kaldırmaz kaç yaşında başlıyorlar cinselliğe o yüzden problem çıkartabileceklerini düşünüyorum.

Doğru bir karar biz müslümanlar işin günah boyutu üzerinden bakıp yorum yapıyoruz ama o Amerikalılar bu alaya bebek cinayeti diye bakıyorlar sonuçta ikiside aynı yani karar doğru.

Bence iyi olmuş ama biraz esnetilmeli bazi durumlarda mecbura kaliniyo aldirmak o durumlar göz önünde bulundurmalılar

Bu bi yönden iyi bilinçsizce bebek yapma sorunu azalmış olur bence.

Trump hristiyan dindar kesimden büyük bir oy alıyor ,bu yüzden olduğunu düşünüyorum, senatoda ona göre hareket ediyor.

Amerika’da eyalet bazında yürürlüğe giren kürtaj karşıtı yasaklar gündemden düşmüyor. Yani demem oki tüm ülke çapında değil daha

Bunu aslında o kararı veren veya verebilecek insanlar açısından bakmak gerek. Çünkü hayat şartları herkese eşit davranmıyor. Ne zaman ne olacağı da belli olmuyor. Bu yüzden kesin kararlar vermemek gerek bu konuda. Çocuğu olup hem onun hayatını hem kendi hayatını kötü bir yola süreceğine belirli bir döneme kadar biri aldırmayı seçebilir. Buna oradaki insanlar karar veremez aslında.

Sanki kendileri doğuracakmış gibi , tecavüze uğramış kadınları veya anne olmayı istemeyen kadınları düşünmüyorlar. Muhtemelen siyasi bir karardır. Muhafazakar kesime yöneliktir. ABD de cinsellik o kadar küçük yaşta başlıyor ki. Bunun önüne geçemezler. Merdiven altı diye tabir edilen yerlerde devam eder ve ciddi paralar döner ve bunun sonucu da hem cinsel hastalıklar patlar verir hemde kadın sağlıkları zora girer. Ölümler olabilir ki olur da zaten hastane ortamında olmayan , hijyenik olmayan ve işinin ehli doktor olmayan kişilerin yapacağı işlemlerden ne olur ki. Kürtaj yaptıramayan kadınlar doğurur çocuğu ve ben buna bakmak istemiyorum der terk eder. Sonucu daha kötü. Sonra bakım yurtlarında büyütmek zorunda kalınan devlete maddi yükün yanında onlara sağlanmaya çalışılan bir gelecekle uğraşırlar. Üstte birileri yazmış yok çocuğu istemiyorsan o işi yapmayacaksın diye. O arkadaş ve onun gibi düşünenler genelde erkek. Ve doğurmak gibi bir lüksü olmadığı için ne o acıyı biliyorlar nede sadece sex erkekler için yapılmış bir şey. Kadınlar yapamaz. Çünkü erkekler için yaratılmışız ya biz tırnak içinde bizim nefes almamız suç . Bizi koymalılar bir kavanoza canları sex isteyince çıkartıp yapıp sonra bizleri geri kavanoza koymalılar. Canları çocuk isterse çıkartıp biz hamile kalınca çocuktan sonra bizi tekrar koysunlar kavanozlara. Zaten çocuk büyütmeye ne var ya sal sokakta büyüyor bunlar ot gibi. Şaka gibi ya . Sinirim bozuldu resmen. Sonuç olarak o yasa ABD de işlemez. Göstemeliktir yada eyalet sistemi olduğu için hangisinde işliyorsa kadınlar gider diğer eyalette yaptırır işlemini.