Anayasa mahkemesi, Türkiye'de uzun süredir kapalı olan Wikipedia'nın erişim engeli kararını görüşecek.

Anayasa mahkemesi, Türkiye‘de uzun süredir kapalı olan Wikipedia‘nın erişim engeli kararını görüşecek.
Sitede yazarlar tarafından, DAEŞ ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin Ortadoğu’da birlikte hareket ettiğini iddia edilmiş, YPG/PKK’nın terör örgütü olmadığı sivil halk gücü olduğu savunulmuştu.

">

Wikipedia tek doğru ve açıklayıcı anlatılan, her şeyin cevabını bulduğumuz bir siteydi. güzel olan her şey zaten tek tek yok etme derdindeler inşallah erişime açılır yeniden.

Artık erişim engelinin mutlaka kaldırılması gerekmektedir. Çünkü insanlar dünyanın her yerinden ve her konusunda bilgi sahibi olmalıdır. Subjektif bakma açısı yanlıştır.

gerçekten inşallah açılır ve erişim alırız çünkü çoğu doğru bilgiye oradan ulaşabiliyoruz ve anlayabileceğimiz düzeyde ve geniş düzeyde bilgi barındırıyor.

Görüşülmesi kesin lazım. Hatta kapanması bile hat idi. Bu tür siteler öncelikle öğrencilerin araştırma ödevlerine yardımcı oluyorlar. Ve hiç bilinmeyen konuları öğrenmek için çok önemli bir site.

Wikipedia alanında en iyi bilgi kaynağı olmasıyla birlikte birçok kelimeyi barındıran siteydi. Kapatılma sebebini bilmiyordum. Eğer böyle birşey varsa kapatılması çok normal. Site, sadece kütüphane misali bilgi paylaşmalı ve güncel yada geçmiş olayları yorumlamamaliydi. Bu tarz yorumlara yön vermemeli, önceki gibi ilerlemeliydi.