Anne bedduası nedir? Neden çok önemlidir?

Anne bedduası nedir? Neden çok önemlidir? Kısaca bilgi verir misiniz lütfen?

Beddua almak genellikle hep kötü şey olarak nitelendirilir ama anne ve baba bedduası almak en kötüsüdür arkadaş felan neyse ama anne veya babanın bedduasını almak zordur arkadaşlar ve tutar yani.

Annelerin beddualarının tuttuğu söylenmektedir. Onun yerine anne duası almaya özen gösterilmelidir.

Beddua genel anamda kötü enerji çekmektir. Anne bedduası tutması daha muhtemel beddua olduğuna inanılmaktadır :slight_smile: Sadece beddua değil annelerin dedikleri çıkar.

Anne bedduası gerçekten çok önemlidir . Anne bedduası neden çok tutar biliyor musunuz? Çünkü anneler çocuklarını sütlerle beslemektedir . Annelerimiz bebekken bizi 9 ay karnında yaşamaktadır. Daha sonra da bize memelerinden kendi sütünü vermektedir bu şekilde Aslında bize çok büyük hak geçmektedir . Böylece insanlar annelerinin hakkını hiçbir zaman ödeyemezler . Dinde de bu böylece geçmektedir .

Anne bedduasının hemen tuttuğu söylenmektedir. Genellikle insanlar bir şey yapacağında veya karşındaki bir şey yapacağında öncelikle annesinin duasını almasını ister.

Kuranı Kerim’de de değinmiştir Cennet annelerin ayaklarının altındadır tabii ki babaların da hakkı çoktur yalnız annelerin 9 ay karnında taşıması erkekler gibi değil de daha fazla ilgilenmesi çocuklara kendini feda etmesi gerektiğini bildirmektedir. Anne baba bedduası alan çocuğun işi asla rast gitmez büyük evlense bile onun çocukları da aynı ona yapar etme bulma dünyasıdır.

Aslında beddua kimden alındığı önemsiz olup alan kişi için kötü bir histir. Sonuçta annenin çocuğu üzerinde olan hakkı sebebiyle onun bedduası daha kötü gelebilir.

Şöyleki anne bedduası değil etkili olan anne duasıdır baba bedduasıdır bize kazım olan anneden hayırlı dualar almak babamıza itaat edip bedduasına nail görünmemek.